Devlet Bahçeli: Erdoğan paralı askerlerini devreye koymuştur

01 Haziran 2015 Pazartesi 14:45

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devle Bahçeli, 'diktatörlüğe heves eden Erdoğan’ın muhalefeti bastırmak, demokrasiyi yarmak, hak ve özgürlükleri budamak için paralı askerlerini devreye koyduğunu söyledi.7 Haziran’da yapılacak...

Devlet Bahçeli: Erdoğan paralı askerlerini devreye koymuştur

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devle Bahçeli, 'diktatörlüğe heves eden Erdoğan’ın muhalefeti bastırmak, demokrasiyi yarmak, hak ve özgürlükleri budamak için paralı askerlerini devreye koyduğunu söyledi.

7 Haziran’da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Trakya turuna çıkan Bahçeli, ilk durağı olan Edirne’ye geldi. İstasyon Meydanı’nı dolduran kalabalığa hitap eden MHP lideri, Sivil Dayanışma Platformu tarafından verilen ilana sert tepki gösterdi. Seçimlere çok az bir süre kala siyasete gayri milli müdahalelerin arttığına dikkat çeken Bahçeli, “Demokrasiden rahatsız olan odaklar gazete ilanlarıyla, havuz medyası kanalıyla sürekli tahrik ve pislik üretmektedir.” dedi.

Bugün hükümet yanlısı bazı gazetelerde tam sayfa ilanların çıktığını ifade eden Bahçeli şunları söyledi: “Bu ilanların Sivil Dayanışma Platformu tarafından verildiği anlaşılmıştır. Bu saray dayanışma platformuyla ilgili kanaatlerimi 29 Mayıs günü Gümüşhane’de paylaşmıştım. Görüyorum ki fitnenin, ihanetin, kokuşmuşluğun yuvalandığı bu platform durmayacaktır. Kimin maşası olduğu, kime ve neye hizmet ettiği ise az çok belli olan bu platform Türk siyasetine, demokratik teamül ve birikimlere saldırı teşebbüsünde bulunacak kadar alçalmıştır?”

Muhalefet parti liderlerini isim isim yazarak hakaret etmenin namus ve şeref noksanlığı olduğunu ifade eden Bahçeli, 12 Eylül öncesini andıran uygulamanın meselenin bir başka hazin yanı olduğuna işaret etti. “Şayet Erdoğan'ın bu Sivil Dayanışma Platformu’yla bağı varsa, sevk ve idare ediyorsa, bilmelidir ki, bu bir demokrasi düşmanlığıdır, millete ihanettir.” diyen Bahçeli, “Türkiye karanlık çevrelerin kumpasındadır. Türkiye kirli ellerin güdümündedir.” şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın, muhalefeti bastırmak, demokrasiyi yarmak, hak ve özgürlükleri budamak için paralı askerlerini devreye koyduğunu vurgulayan Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: “Erdoğan öylesine korkmaktadır ki, her çirkinliğe, her çarpıklığa müracaat ederek bizimle mücadele edeceğini sanmaktadır. Artık AKP lejyonerleri, muhalefete tam sayfa ilanlarla hakaret edecek kadar cüret kazanmışsa, Türkiye resmen ara dönem, kara dönem, baskı ve zulüm dönemi yaşıyor demektir. İleri demokrasi dedikleri ayıp ve ilkellik işte budur. Yeni Türkiye tüccarlarının gerçek ve hastalıklı yüzü, tamamen budur. Erdoğan ve Davutoğlu maşalarını çekmezse, demokratik mücadeleyi rotasından saptırırlarsa, bunun hesabını asla veremeyeceklerdir. Edirne’den ilan ediyorum; AKP’nin düşüşünü hiç kimse engelleyemeyecektir.”

AKP devrinin kapandığını söyleyen Bahçeli, “13 yıla yaklaşan zillet 7 gün sonra sona eriyor. Erdoğan boşa çırpınmasın, hesap vereceği günler yaklaşıyor. Davutoğlu boş yere tuzak kurmasın, başını öne eğeceği günler yakınlaşıyor. Hiçbir mihrak AKP’nin akıbetini geciktiremeyecektir. Hiçbir mihrak AKP’nin inişini, sandığa çakılışını engelleyemeyecektir. Hakaret ilanları da verseler, iftira da atsalar, saldırıp önümüzü kesmeye de çalışsalar, Milliyetçi Hareket Partisi sahte mabutları devirmek için iktidara geliyor.” açıklamasını yaptı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x