Devlet Bahçeli son anket sonucunu açıkladı

26 Nisan 2013 Cuma 09:46

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, elindeki son anket sonucunu açıkladı. Devlet Bahçeli anket sonucunu milletvekilleri ile paylaşarak MHP'nin CHP'yi geçtiğini ifade etti.

Devlet Bahçeli son anket sonucunu açıkladı

Yerel seçimlere bir yıl kala araştırma şirketleri ve siyasi partiler anketlerden çıkan sonuçlara kilitlendi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de elindeki son anketin sonuçlarını paylaştı. Devlet Bahçeli son yaptırılan anket sonucuna göre MHP'nin CHP'den bir puan üstte yer aldığını ifade etti.

Gazete5 okurlarının belirlediği 'Nisan ayı seçmen anketi' sonuçlarına göre de MHP'nin oylarındaki yükseliş dikkatleri çekmişti. Anketimize katılan Gazete5 takipçilerinin tercihine göre, AK Parti'nin oyları düşerken MHP oylarında ciddi artış görüldü. CHP'nin oylarında bir azalma olduğu görülse de yine de CHP'nin çok fazla oy kaybetmediği anlaşıldı.

Devlet Bahçeli “Bundan sonra mücadele AKP ile bizim aramızda olacak” diye konuştu.

Akşam'dan alınan bilgiye göre, MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı dün gerçekleştirildi. MYK toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, dün Kandil'den gelen geri çekilme açıklamasını değerlendirdi.

Devlet Bahçeli, Kandil'den gelen açıklamaların önemsenmesi gerektiğini, PKK'nın çekilme sürecinin de bir taktik olduğunu ifade etti. Devlet Bahçeli, "Daha önce defalarca bu tür kararlar alındı, benzer girişimler oldu; ama esas olarak bütün bu süreçler, PKK'yı güçlendirdi" dedi. Sürecin toplumu da gerdiğini ve bazı provokasyonlar olabileceği uyarısında bulunan Devlet Bahçeli üniversitelere dikkat çekti.

BİZİ KORKUTMAZ

MHP üzerine oyunlar oynandığını savunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Komisyonmuş, fezlekeymiş, bunlar bizi korkutamaz" sözleriyle meydan okudu.

Devlet Bahçeli, toplantının sonucunda, bir kamuoyu araştırmasının sonuçlarını da açıkladı. Ankette 20 bandında MHP'nin CHP'nin bir puan önünde çıktığını anlatan Bahçeli, "Tüm veri ve bilgiler gösteriyor ki bundan sonra mücadele AKP ile bizim aramızda olacak" diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ahmet Güler 5 yıl önce yorumlandı

bir partide yükselmenin ölcüsünü bende kendime göre yaptığım anketle arz edeyim. şöyleki: eğer dün hiç görmediğin ve her zaman güçlüden yana görünen, ortalıkta görünüp menfaati için ön planlanda olanların tekrardan başka yerlerde ön plana çıkma heves ve istekleri ön plana çıkmış, "ben" deme lüksü nüksetmişse bilinizki o partide yükselme başlamıştır. çünkü en iyi kokuyu menfaatci grup çok uzaklardan sezer. burunları iyi koku alır. saygılarımla.

0 Kişi beğendi.