DHKP-C’den Didem Tuncay’a yüzsüz teklif

08 Şubat 2013 Cuma 16:35

ABD Büyükelçiliği’ne düzenlenen saldırıda yaralanan gazeteci Didem Tuncay’a saldırıyı düzenleyen örgüt DHKP-C’den yüzsüz bir teklif geldi.

DHKP-C'den Didem Tuncay'a yüzsüz teklif

 Terör örgütü DHKP-C, Ankara ABD Büyükelçiliği’ne düzenledikleri canlı bomba saldırısı nedeniyle bir gözünü kaybeden gazeteci Didem Tuncay için oldukça yüzsüz bir teklifte bulundu. DHKP-C gazeteci Didem Tuncay ve ailesinden özür dileyerek, hastane masraflarını da karşılamak istediklerini açıkladı.

ÖZÜR DİLEDİLER

1 Şubat’ta canlı bomba Ecevit Şanlı tarafından ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne düzenlenen saldırıda yaralanarak sağ gözünü kaybeden gazeteci Didem Tuncay hakkında DHKP-C bir açıklama yayınladı. Terör örgütü DHKP-C Didem Tuncay ve ailesinden özür diledi.

HASTANE MASRAFLARINI KARŞILAMA TEKLİFİ

Açıklamada, elçiliğin personel kapısının sivil halka zarar vermemek için seçildiği belirtilirken, gazeteci Didem Tuncay için şunlar kaydedildi:

"Tüm hassasiyetimize rağmen hiç bir şekilde hedefimiz olmayacak gazeteci olduğu söylenen Didem Tuncay da eylemde yaralanmıştır. İstemeyerek neden olduğumuz bu yaralanmadan dolayı Didem Tuncay’dan, ailesinden, halkımızdan ve basın emekçilerinden özür diliyoruz.

Didem Tuncay’ın bir an evvel sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Didem Tuncay ve ailesinin kabul etmesi durumunda tüm hastane masraflarını karşılayacağımızı belirtmek istiyoruz."

Yorum Gönder

@name x