Diyanet, umre ibadetini Kudüs’ten başlatacak

26 Şubat 2015 Perşembe 14:35

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ibadetine Kudüs’ü de ekledi. Umre ibadeti için kutsal topraklara gitmek isteyenler ilk olarak Kudüs’ü ziyaret edecek.Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Diyanet İşleri Başkanlı'ğının umre hizmetleri...

Diyanet, umre ibadetini Kudüs'ten başlatacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ibadetine Kudüs’ü de ekledi. Umre ibadeti için kutsal topraklara gitmek isteyenler ilk olarak Kudüs’ü ziyaret edecek.

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Diyanet İşleri Başkanlı'ğının umre hizmetleri için aldığı karara göre, kutsal topraklara yapılacak ziyaretler, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’dan başlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yaptığı duyuruya göre, Mescid-i Aksa’dan başlayan umre turları için kayıtlar başladı. İlk kafile ise 15 Nisan 2015 İstanbul’dan hareket edecek. Vatandaşlar 3 gün Kudüs’te, 4 gün Medine’de ve 7 gün Mekke’de olmak üzere toplam 14 gün boyunca kutsal iklimin havasını soluyacaklar. Kayıt yaptırmak isteyenlerin İl veya İlçe müftülüklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

Kudüs programında Mescid-i Aksa başta olmak üzere Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup’un kabirlerinin bulunduğu külliye, Hz. Davut’un kabri ile Selman-ı Farisi ve Rabiat’ül Adeviyye’nin kabirleri ziyaret edilecek. Kudüs’e yapılacak ziyaretlerde ayrıca Mahmudiye Camii, Hz. Ömer Mescidi gibi önemli kutsal mekanlar da ziyaret programına eklendi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x