Diyanet, uyuşturucudan kurtulan 40 genci umreye götürüyor

25 Mayıs 2015 Pazartesi 14:55

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek, madde bağımlılığından kurtulan 40 genci umreye götürüyor. 25 Mayıs-05 Haziran 2015 tarihleri arasında 6 gün Mekke ve 4 gün Medine olmak üzere toplam 10 gün olarak planlanan...

Diyanet, uyuşturucudan kurtulan 40 genci umreye götürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek, madde bağımlılığından kurtulan 40 genci umreye götürüyor.

25 Mayıs-05 Haziran 2015 tarihleri arasında 6 gün Mekke ve 4 gün Medine olmak üzere toplam 10 gün olarak planlanan ve gençlerin hayatında yeni bir beyaz sayfa açmayı hedefleyen umre programı kapsamında, bugün İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 23.10’da kutsal topraklara hareket edilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamasına göre; insan varlığı ve sağlığı açısından toplumsal tehdit ve tehlike oluşturan madde bağımlılığına bulaşan gençleri kurtarma adına önemli bir manevi destek hizmeti hazırlandı. 13 ildeki Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi'nde (AMATEM) tedavisinin son aşamasına gelen 40 genç bugün kutsal topraklara gidiyor.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje, Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle ülke genelinde bulunan AMATEM’lerle koordineli olarak gerçekleştiriliyor.
Türkiye Diyanet Vakfının finanse ettiği projenin gelecek yıllarda, '81 ilde 81 genç' şeklinde genişletilmesi planlandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x