Diyarbakır Belediye Tiyatrosu, Kürt Kültür Sanat Günleri'nde

11 Mayıs 2015 Pazartesi 15:55

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (DBŞT), Mezopotamya Organizasyon’un yaptığı İstanbul’daki 1. Kürt Kültür Sanat Günleri’ne üç oyunla katılıyor.Mezopotamya’daki tüm halkların kültürünü koruma, yaşatma ve sahiplenme...

Diyarbakır Belediye Tiyatrosu, Kürt Kültür Sanat Günleri'nde

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (DBŞT), Mezopotamya Organizasyon’un yaptığı İstanbul’daki 1. Kürt Kültür Sanat Günleri’ne üç oyunla katılıyor.

Mezopotamya’daki tüm halkların kültürünü koruma, yaşatma ve sahiplenme misyonuyla çalışmalarını sürdüren Mezopotamya Kültür Merkezi’nin İstanbul’da düzenlediği 1. Kürt Kültür ve Sanat Günleri başladı. Kenter Tiyatrosu’nda Şahiya Stranan’ın verdiği konserle gala gecesi yapılan festival, 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Kürt Kültür ve Sanat günlerinde; Kürt kültürünü besleyen müzik, fotoğraf sergisi, tiyatro, edebiyat ve dans gibi sanatın çeşitli disiplinlerinde 30 farklı etkinlik yapılacak. Etkinliğe Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (DBŞT) Hamlet, Destê Şeş Tilî ve “Xulamê Du Xwedî” adlı oyunlarıyla katılacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x