Diyarbakır ve Bingöl’de operasyon

27 Aralık 2012 Perşembe 16:32

PKK’nın kış üstlenmesini engellemek için Diyarbakır ve Bingöl’de operasyon düzenlendi. 2 metre karda düzenlenen operasyona İnsansız Hava Araçları da keşif yaparak destek verdi.

Diyarbakır ve Bingöl'de operasyon
Foto galeriye git

 Diyarbakır ve Bingöl’ün kırsal alanlarında PKK’lıların kış üstlenmesini önlemek amacıyla geniş çaplı operasyon düzenlendi. Yaklaşık 2 metre kar kalınlığının bulunduğu bölgelerdeki operasyonda İnsansız Hava Araçları (İHA) da destek verdi.

DİYARBAKIR VE BİNGÖL’DE OPERASYON

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır'da bulunan 7'inci Kolordu Komutanlığı ve Elazığ'da bulunan 8'inci Kolordu Komutanlığı'nın planlaması ile Diyarbakır ve Bingöl kırsalında dün PKK'nın kış üslenmesini önlemek için geniş çaplı bir operasyon düzenlendiğini açıkladı. Operasyonda, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nin kuzeyinde ve Bingöl sınırı üzerinde bulunan Ulucalı Köyü Çiftlik Mezrası ile Toprak Tepe bölgeleri arasındaki PKK/KCK'lı teröristlerin muhtemel kış üslenmesi hedef alındı. PKK'lıların kış üslenmesine yönelik sığınak hazırlıklarının bozulması için yapılan operasyonda Bingöl - Diyarbakır il sınırında bulunan Genç - Sağgöze bölgesi ile Lice'nin kuzeyindeki geniş bir bölge güvenlik güçlerince tarandı.

Yorum Gönder

@name x