Doğan Holding: İddialar mizah anlayışını zorlamaktan başka bir işe yaramayacak

11 Mart 2015 Çarşamba 08:48

Doğan Holding, dövizdeki artış ve ekonomideki kötü gidişin kendilerine fatura edilmesine tepki gösterdi. Doğan Holding Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu, dün bazı yayın organlarında çıkan haberler üzerine açıklama...

Doğan Holding: İddialar mizah anlayışını zorlamaktan başka bir işe yaramayacak

Doğan Holding, dövizdeki artış ve ekonomideki kötü gidişin kendilerine fatura edilmesine tepki gösterdi.

Doğan Holding Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu, dün bazı yayın organlarında çıkan haberler üzerine açıklama yaptı. Bazı yayın gruplarının toplumdan bilgi sakladığı, gerçekleri tersyüz ettiği belirtilen açıklamada, "Ama grubumuz yayınlarını bu kategoride görmek, mizah anlayışını zorlamaktan başka bir işe yaramayacaktır." denildi.

Ahter Kutadgu'nun açıklaması şöyle: "Bazı gazetelerde, fotoğrafı da kullanılarak, grubumuzun Onursal Başkanı Sayın Aydın Doğan'ı 'kriz çığırtkanlığı yapmak, kabus senaryoları yazmak ve döviz yükselince para kazanmakla' itham eden tamamen gerçek dışı ve hayali iddialara yer verilmiştir. Dövizin Türk Lirası karşısında değer kazanması sadece Türk ekonomisine değil, üretim yapmak için dövizle girdi almak zorunda olan Doğan Holding'e de ilave külfet yüklemektedir. Uluslararası bağımsız denetim kurumlarınca onaylanan ve bugün kamuoyuna açıklanan bilançolarımızı okuma ehliyetine sahip herkesin kolaylıkla göreceği gibi, dövizin Türk Lirası karşısında aşırı değerlenmesi kurumumuza kar olarak değil net zarar olarak yansımaktadır. Dövizdeki bu gelişmelerin sebebi bellidir ve esasen Hükümetimiz yetkililerince açıklanmıştır. Buna rağmen ekonomideki gidişi Doğan Grubu yayınlarına bağlamak haksız ve insafsız bir aldatmacadır. Halkımızın tümünü ilgilendiren bir konuda toplumdan bilgi saklanması ve gerçeklerin tersyüz edilmesi bazı yayın gruplarına yakışabilir, ama grubumuz yayınlarını bu kategoride görmek, mizah anlayışını zorlamaktan başka bir işe yaramayacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz "

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x