Doktorlar, şiddete karşı iş bırakma eylemi yaptı

19 Nisan 2013 Cuma 16:57

Ankara’da hasta yakını tarafından bir asistan hekim ve hemşirenin silahla tehdit edildiği iddiası üzerine asistan hekimler bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi Endokrinoloji Kliniği'nde asistan hekim...

Doktorlar, şiddete karşı iş bırakma eylemi yaptı

Ankara’da hasta yakını tarafından bir asistan hekim ve hemşirenin silahla tehdit edildiği iddiası üzerine asistan hekimler bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi Endokrinoloji Kliniği'nde asistan hekim Batuhan Erdoğdu ve hemşire Burcu Türkcan'ın uğradığı saldırı ve silahlı tehdit sonucu asistan hekimler, işe gitmedi. Türk Sağlık-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Ankara Tabipler Odası tarafından desteklenen eyleme katılan doktorlar, 'Yastayız sağlık hizmeti veremiyoruz' yazılı pankartları açtı.

Şiddete uğrayan asistan hekim Erdoğdu, can güvenliği sağlanana kadar doktorluk mesleğini icra etmek istemediğini söyledi.

Grup adına basın açıklamasını yapan Ankara Tabip Odası Başkanı Özden Şener de, doktorlara yönelik şiddeti protesto ettiklerini söyledi.

Açıklamanın ardından Ankara Adliyesi’ne yürüyen kalabalık, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x