Dünya turuna çıkan bisikletçiler Ordu'da mola verdi

19 Ocak 2013 Cumartesi 14:15

Bisikletleri ile dört yıl önce çıktıkları dünya turunda Türkiye'ye giriş yapan sekiz maceraperest, Ordu'da mola verdi. Yedi Fransız ve bir Meksikalı’dan oluşan grup, 4 yıldır pedal çeviriyor. Kar kış demeden 26 ülkeyi pedalları ile...

Dünya turuna çıkan bisikletçiler Ordu'da mola verdi

Bisikletleri ile dört yıl önce çıktıkları dünya turunda Türkiye'ye giriş yapan sekiz maceraperest, Ordu'da mola verdi.

Yedi Fransız ve bir Meksikalı’dan oluşan grup, 4 yıldır pedal çeviriyor. Kar kış demeden 26 ülkeyi pedalları ile aşan grup, bir ay önce İran’dan giriş yaptığı Türkiye yollarında Ordu'da mola verdi. Gezi boyunca 'Ankara'nın Yolları' türküsünü ezberleyen grup, şarkıyı hem çalıp hem de söyleyerek yol masraflarını da çıkarıyor. 22 yaşında katıldığı dünya turu macerasında 26 yaşına Türkiye'de giren Fransız Sibylle arkadaşları sürpriz doğum günü düzenledi.

Grubun Meksikalı üyesi Oceane zor hava şartlarına rağmen pedal çevirmeye devam ettiğini söyledi. Meksika’da en düşük hava sıcaklığının 25 derece olduğunu belirten Oceane, “İlk defa soğuk ve karlı hava ile karşılaşıyorum. Her şeye rağmen burada olmaktan çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Türkiye'de 4 hafta boyunca pedal çeviren grup en fazla çay ve Türk kahvesini beğendiklerini söyledi. Yunanistan üzerinden Avrupa’ya giriş yapacak grubun uzun dünya turu 5 ay sonra Fransa'da sona erecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x