Duvarları çatlayan 40 yıllık bina tehlike saçıyor

07 Ağustos 2015 Cuma 11:49

Bahçelievler’de, duvarlarında çatlaklıklar oluşan ve balkon taşıyıcılarının adeta yıkılma sinyali verdiği bina tehlike saçıyor. Balkonların taşıyıcı kolonlarında görülen hasar, binanın karşı karşıya bulunduğu tehlikeyi gözler...

Duvarları çatlayan 40 yıllık bina tehlike saçıyor

Bahçelievler’de, duvarlarında çatlaklıklar oluşan ve balkon taşıyıcılarının adeta yıkılma sinyali verdiği bina tehlike saçıyor. Balkonların taşıyıcı kolonlarında görülen hasar, binanın karşı karşıya bulunduğu tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Mustafa Kemal Paşa Caddesi Karanfil Sokak’ta bulunan ve yaklaşık 40 yıl önce yapıldığı belirtilen bir apartman yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. Taşıyıcılarında önemli hasar oluşan ve çökme riski taşıyan balkonlar ise kaldırımdan geçenler için büyük risk oluşturuyor. İmar gereği 6 katlı olması gereken 9 katlı binanın ilk katı bar, birinci ve ikinci katlar ise iş yeri olarak kullanılıyor. Binanın 6 katında ise daireler bulunuyor. İmar gereği bazı daire sahiplerinin açıkta kalma ihtimali nedeniyle yıkım konusunda bina sakinleri anlaşmazlık yaşıyor. Binanın yıkılıp yeniden inşasına yanaşmayan apartman sakinleri, yıkılma tehlikesi bulunan binada hayatlarını tehlikeye atıyor.

Binanın durumunu gören vatandaşlar, büyük tehlike arz ettiğini ve bir an önce yıkılması gerektiğini belirtiyor. Muharrem Bastır, tehlike arz eden binaya bazı daire sahiplerinin kentsel dönüşüm konusunda anlaşamaması nedeniyle müdahale edilmediğini söyledi. Bastır, binanın tehlike saçtığını ve yanından geçerken insanı tedirgin ettiğini belirtti. Binanın artık tadilatla ayakta duramayacağını kaydeden Erhan Akgün, incelenmesi durumunda bina için kesin olarak yıkım kararı çıkacağını vurguladı.

Apartman sakinleri arasındaki anlaşmazlığın kaçak katlardan kaynaklandığını dile getiren Mahmut Bat ise binanın yanından geçmeye korktuğunu belirtti. Bat, binanın yıkılması durumunda kaçak katlarda yaşayan dört daire sahibinin açıkta kalacağını ve binadaki anlaşmazlığın da bundan kaynaklandığını söyledi.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x