Edirne'de, spor yapan kamu çalışanları mesaiye 1 saat geç başlayabilecek

05 Ağustos 2015 Çarşamba 14:52

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, spor yapan kamu çalışanlarının mesaiye bir saat geç başlayabileceğini söyledi.Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Reçetemiz...

Edirne'de, spor yapan kamu çalışanları mesaiye 1 saat geç başlayabilecek

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, spor yapan kamu çalışanlarının mesaiye bir saat geç başlayabileceğini söyledi.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Reçetemiz Spor; Spor ve Diyete Merhaba, Obeziteye Elveda’ projesi başlatıldı.
Bu kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Şükrüpaşa Atletizm sahasında bir yürüyüş programı düzenlendi. Vali Dursun Ali Şahin, eşofmanlarını giyerek programa katılan vatandaşlarla yürüyüş yaptı.

Etkinlikte açıklama yapan Şahin, projeye katılan 70 ve 80 kişinin 6 aylık süre ile değişik kategorilerde spor yapacaklarını belirterek “Böylece obezitenin önlenmesi için mücadele yapmış olacak.” dedi. Yürüyüşün ardından Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğü makamına geçen Şahin, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin “Spor yapan memurlara ayrıcalık olacak mı?” yönündeki sorusuna Vali Şahin, kamu görevlilerinin saat 08.30’da mesaiye başladığını hatırlatarak “Fakat spor yapan memurlar 09.30’da gelseler bile bizim için sorun değil.” açıklamasını yaptı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x