Ehliyet Alacaklar Dikkat... Direksiyon Sınavında Değişiklik

10 Mayıs 2020 Pazar 17:12

Ehliyet alacakları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada sürücü kurslarının ne zaman açılacağı , sürücü kurslarında yeni dönemde nasıl değişiklikler yapılacağına yer verildi.

Ehliyet Alacaklar Dikkat... Direksiyon Sınavında Değişiklik
Ehliyet alacaklar dikkat : Yeni değişiklik geliyor.

Korona virüs pandemisi nedeniyle sürücü kursları geçtiğimiz Mart ayında kapatılmıştı. Kapatma kararı sonrası en çok araştırılan konu, sürücü kurslarının ne zaman açılacağı konusu oldu. Konu ile ilgili bir son dakika bilgisi geldi. 

Hürriyet 'in aktardığı son dakika bilgisine göre sürücü kurslarının açılma tarihi ve yeni dönemde yapılacak değişiklikler netleşmeye başladı.

SÜRÜCÜ KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Korona salgını sonrası kapatılan sürücü kurslarının yeniden açılması, normalleşme takvimi çalışmalarında gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 'ın başkanlığında toplanan kurul, normalleşme takvimi hakkında çalışmalarını hızlandırdı.  Edinilen bilgilere göre MEB 'in 1 Haziran sonrası sürücü kurslarını da açmasını planladığı öğrenildi Açılacak kurslarda tedbirlerle eğitimler verilecek ve yeni dönemde değişiklikler yapılacak.

DİREKSİYON SINAVINDA DEĞİŞİKLİK

Edinilen son dakika bilgilerine göre , sürücü kurslarının uygulama sınavında daha önce sürücü adayı ve MEB tarafından gövrevlendirilen, denetmen olarak görev yapan 3 kişi vardı. Araçta toplam 4 kişi bulunuyor ve denetmenler, sürücünün performansına, direksiyon hakimiyetine , araç kullanma becerisine göre ona puan veriyordu. 

Normalleşme çalışmaları kapsamında bu değişecek. Alınan bilgilere göre araç içinde bulunan denetmen sayısının azaltılması planlanıyor. Mevzuat da buna göre düzenlenecek.

SÜRÜCÜ BELGESİ NASIL ALINIR?

Sürücü belgesi almak isteyenlerin öncelikle bir sürücü kursuna gitmesi gerekmektedir. Sürücü kursuna müracaat edip kayıt yaptıktan sonra eğitime tabi tutulacaksınız. Eğitim sonrası adaylar önce yazılı , daha sınra uygulamalı sınava girecek. Sınavda başarılı olanlar ehliyetini alabilecek.

2020 EHLİYET FİYATLARI

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x