Ehliyetsiz sürücü ortalığı savaş alanına çevirdi (Özel)

19 Mart 2013 Salı 10:59

Üsküdar'da, ehliyetsiz olduğu belirtilen bir sürücü, kullandığı araçla 3 otomobil ve 2 cipe çarptı. Kazada bir kadın yaralandı, araçlarda ise büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Ehliyetsiz sürücü, kazadan sonra olay yerine çağırdığı...

Ehliyetsiz sürücü ortalığı savaş alanına çevirdi (Özel)

Üsküdar'da, ehliyetsiz olduğu belirtilen bir sürücü, kullandığı araçla 3 otomobil ve 2 cipe çarptı. Kazada bir kadın yaralandı, araçlarda ise büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Ehliyetsiz sürücü, kazadan sonra olay yerine çağırdığı kardeşinin aracı kullandığını iddia etse de gözaltına alınmaktan kurtulamadı.

Kaza saat 09.00 sularında Acıbadem Mahallesi Doğancı Sokak'ta meydana geldi. İddialara göre, ehliyetsiz olduğu belirtilen Mehmet Önder'in kullandığı 34 NUN 29 plakalı otomobil kavşağa kontrolsüz girince, seyir halindeki olan 3 otomobil ile park halindeki 2 cip birbirine girdi. Kazada, ehliyetsiz sürücünün eşi Yüksel Önder başından yaralandı. Duydukları büyük gürültü üzerine sokağa koşan mahalle sakinleri sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede kaza yerine gelen sağlık ekipleri başından yaralanan Yüksel Önder'i Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. İtfaiye ekipleri de yangın ihtimaline karşı çevrede güvenlik önlemi aldı.

Bu arada, olay yerine gelen polis ekipleri kazaya neden olan sürücüyü belirlemek için büyük çaba gösterdi. 34 NUN 29 plakalı otomobili kullanan Mehmet Önder'in kaza sırasında yaralanan eşini hastaneye götürmek yerine önce kardeşi Hasan Önder'i olay yerine çağırdığı anlaşıldı. Ehliyetsiz otomobil kullandığı için kardeşini sürücü olarak göstermek isteyen Önder'in planı tutmadı. Görgü tanıklarının ifadelerini dikkate alan polis, Mehmet Önder'i gözaltına aldı. Olay yerindeki gazetecilere de otomobili kendisinin kullanmadığını söyleyen Mehmet Önder, karakola götürüldü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x