El yapımı bombayı mezara saklamışlar

14 Şubat 2013 Perşembe 16:51

Diyarbakır’da Abdullah Öcalan’ın yakalanış yıl dönümü olan 15 Şubat’ı protesto eylemlerinde kullanılmak üzere hazırlandığı iddia edilen el yapımı bir bomba, saklandığı mezarda ele geçirildi.Diyarbakır Valiliği'nden yapılan...

El yapımı bombayı mezara saklamışlar

Diyarbakır’da Abdullah Öcalan’ın yakalanış yıl dönümü olan 15 Şubat’ı protesto eylemlerinde kullanılmak üzere hazırlandığı iddia edilen el yapımı bir bomba, saklandığı mezarda ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, PKK-KCK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın 15 Şubat 1999 tarihinde Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümü olması dolayısıyla güvenlik güçlerinin çalışma yaptığı belirtildi. Açıklamada, “Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce alınan güvenlik tedbirleri sonucu yapılan çalışmalarda, Ulutürk Mahallesi Ulutürk Mezarlığı'nda daha önceden defnedilen bir şahsın mezarının içerisinde gömülü bulunan bir adet, etrafında ıslak gazete sarılı, dış kısmı naylon ve bant ile kaplı el yapımı parça tesirli patlamaya hazır bomba ele geçirilmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliği için Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar devam edecektir.” denildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x