Elazığ'da çıkan yangın korkuttu

25 Temmuz 2015 Cumartesi 22:26

Elazığ’ın merkeze bağlı Yünlüce köyünde henüz belirlenemeyen sebeple yangın çıktı. Kısa sürede rüzgarın da etkisiyle geniş alana yayılan yangın, çevredeki bazı evlerin bahçelerine sıçrayınca vatandaşlar tedirginlik yaşadı....

Elazığ'da çıkan yangın korkuttu

Elazığ’ın merkeze bağlı Yünlüce köyünde henüz belirlenemeyen sebeple yangın çıktı. Kısa sürede rüzgarın da etkisiyle geniş alana yayılan yangın, çevredeki bazı evlerin bahçelerine sıçrayınca vatandaşlar tedirginlik yaşadı. Elazığ Belediyesi'ne ait arıtma tesisinin olduğu alana da sirayet eden yangına Elazığ Belediyesi, Mollakendi ve Yazıkonak belediyelerine ait itfaiye ekipleri müdahale etti.

Elazığ - Bingöl karayolunun 12. kilometresi Yünlüce köyü mevkisinde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Razgarın da etkisiyle yayılan yangın, Elazığ Belediyesi'ne ait arıtma tesisinin olduğu alana da sıçradı. Bölgedeki kuru otlar ve bazı ağaçlar yandı. Olay yerine gelen itfaiye ve jandarma ekipleri tarafından yangına müdahale edildi. Çevredeki bazı vatandaşlar, yangının bahçelerine ve evlerine sıçramaması için tedbir aldı. Vatandaşlar, yangının neden kaynaklandığını bilmediklerini, bir anda etrafın alev aldığını, yaklaşık 3 saat boyunca yangını söndürmeye çalıştıklarını belirtti. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların çalışması ile yangın kontrol altına alındı.

Yangında herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmazken, küçük çaplı maddi hasar meydana geldi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x