Elbistan'da 101 bin paket kaçak sigara yakalandı

29 Mart 2013 Cuma 10:18

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Batman’dan İstanbul’a kamyonla termos ve kıyafet dolu çuvallar arasında sevk edilen 101 bin paket kaçak sigarayı ele geçirdi.Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele...

Elbistan'da 101 bin paket kaçak sigara yakalandı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Batman’dan İstanbul’a kamyonla termos ve kıyafet dolu çuvallar arasında sevk edilen 101 bin paket kaçak sigarayı ele geçirdi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Amirliği’ne bağlı ekipler, Elbistan’daki en büyük gümrük kaçağı sigara operasyonuna imza attı. 2012 yılında yaklaşık 100 bin paket kaçak sigaranın piyasaya satışını engelleyen KOM ekipleri, yaptıkları operasyonda 101 bin paket sigarayı tek seferde ele geçirdi. Bu rakam, Elbistan’da şimdiye kadar tek seferde yakalanan en büyük kaçak sigara oldu. Terör örgütünün en büyük finans kaynaklarından biri olduğu bilinen kaçak sigaraların piyasa değerinin yaklaşık 200 bin TL olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; polis ekipleri, Elbistan-Nurhak-Malatya yol kavşağında rutin uygulama sırasında, durumundan şüphelendikleri bir kamyonu durdurdu. Ekiplerin, kamyon kasasında yaptıkları aramada, giyim eşyası ve termos doldurulmuş çuvalların altına gizlenmiş koliler dolusu kaçak sigarayı bulmaları uzun sürmedi. Sürücüyü gözaltına alan ekipler, sigara yüklü kamyonu, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine götürdü.

Burada yapılan detaylı aramada, kamyonun kasasında çeşitli markalarda 101 bin paket gümrük kaçağı sigara bulunduğu tespit edildi. Polis ekipleri, kaçak sigaralara, imha edilmek üzere el korken, kamyon sürücüsü hakkında yasal işlem başlatıldı.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x