Emekli korgeneral Engin Alan: Türkiye Kazakistan'daki olaylara müdahale etmeli

07 Ocak 2022 Cuma 12:32

Hafta sonu LPG fiyatlarına yapılan zam sonrasında halkın sokaklara döküldüğü Kazakistan'da gerilim tırmanıyor. Özel Kuvvetler Komutanı emekli korgeneral MHP eski Milletvekili Engin Alan'ın 'yaşananları, bu ülke ile sınırlandırmak yanlış bir yaklaşım olur' paylaşımı dikkat çekti.

Emekli korgeneral Engin Alan: Türkiye Kazakistan'daki olaylara müdahale etmeli

Eski Sovyetler Birliği ülkesi olan Kazakistan’da hafta sonu LPG’ye uygulanan tavan fiyat uygulamasının kaldırılması sonrasında şiddet ve kaos tırmanıyor… Birçok ürünün fiyatının zamlanması sonrasında binlerce gösterici pazar gününden beri farklı şehirlerde sokaklara döküldü. Çıkan olaylarda 8 polis ve ulusal güvenlik askeri yaşamını yitirirken; göstericiler çok sayıda devlet binasını da ateşe verdi.

Özel Kuvvetler Komutanı emekli korgeneral MHP eski Milletvekili Engin Alan'ın konuyla ilgili

"Kazakistan’da yaşananları, bu ülke ile sınırlandırmak yanlış bir yaklaşım olur. Türk Devletleri Teşkilatı tüm kurum ve kuruluşları ve  bu ülkelerin tüm milli güç unsurları  ile hayata geçtiği takdirde dünyada tüm dengeler değişir. Bunu da ne Batı ne Doğu kabul eder." paylaşımı dikkat çekti. Paylaşıma çok sayıda beğeni ve yorum geldi.

Yorum Gönder

@name x