EMİTT'te Erzurum’u Palandöken Belediyesi tanıttı

24 Ocak 2013 Perşembe 18:22

İstanbul’da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT 2013’e Palandöken Belediyesi de katıldı. Palandöken Belediyesi, fuarda Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUDAKA) destekleriyle kiralanan 276 metrekarelik...

EMİTT'te Erzurum'u Palandöken Belediyesi tanıttı

İstanbul’da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT 2013’e Palandöken Belediyesi de katıldı.

Palandöken Belediyesi, fuarda Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUDAKA) destekleriyle kiralanan 276 metrekarelik alanda Erzurum’un tarihi dokusunu yansıtan bir stant oluşturdu.

Yapılan yazılı açıklamada “Erzurum’a ait tarihi rölyefler ve 3 boyutlu Çifte Minareli Medrese dekorunun gölgesinde Erzurum’a ait yöresel tatlı ve çeşitli ikramlarda bulunan Palandöken Belediyesi, yayınlamış olduğu Beyazşehir Palandöken dergisi, 2013 Erzurum takvimi, belediye tanıtım broşürleri ve Erzurum tanıtım katalogları ile fuarı gezen binlerce yerli ve yabancı turiste Erzurum’un tanıtımını yaptı.” bilgisine yer verildi.

Açıklamada Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın konuşmalarına verildi. Bulutlar, “İlçe belediyesi olarak Erzurum’u ve ilçemizi uluslararası çok büyük bir organizasyonda temsil etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bir turizm merkezi olan Palandöken Dağı ve buradaki spor tesislerini, Erzurum’un tarihi güzelliklerini binlerce ziyaretçisi olan bir fuarda Başkan Yardımcımız Muzaffer Taşyürek ve 5 kişilik ekibi ile başarılı bir şekilde izleyicilere tanıtarak belediyemizin hizmetlerini ilimiz dışına ve uluslararası bir organizasyonda başarılı bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Belediyecilik sadece bulunulan beldeye hizmet etmekle sınırlı değildir. Doğabilecek her fırsatta ilçemizi ve şehrimizi tanıtmanın şehrimize turist çekerek turizm ekonomisini canlandırmanın önemine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bulutlar, tanıtım standını ziyaret eden herkese Beyazşehir Palandöken Dergisi, 2013 takvimi ve hizmet tanıtım broşürleri dağıtımının yanı sıra özel kutularda yöresel kadayıf dolması, çeşitli tatlılar, Erzurum’a özgü kıtlama çay şekeri ikramında bulunduklarını ifade etti. Başkan Bulutlar, stantlarını ilk gün İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Aksaray Valisi Selami Altınok, Karabük Valisi İzzetin Küçük çok sayıda bürokratın ziyaret ettiğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x