Erbil'deki saldırgan HDP'li vekilin ağabeyi çıktı

19 Temmuz 2019 Cuma 11:50

Irak’ın Erbil kentinde Türkiyeli diplomatın hayatını kaybettiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.

Erbil'deki saldırgan HDP'li vekilin ağabeyi çıktı
Önceki gün Irak'ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı gerçekleştirilmiş, olayda bir Türkiyeli diplomat hayatını kaybetmişti. Saldırı sonrası Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) emniyet teşkilatı, olayın failinin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı 1992 doğumlu Mazlum Dağ olduğunu duyurdu.

DERSİM DAĞ'IN AĞABEYİ

Mazlum Dağ'ın HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ'ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.

PKK'YE BASKI YAPTI

İddiaya göre Mazlum Dağ'ın kardeşi Dersim Dağ'ın milletvekili olması için PKK'ye baskı yaptığı, Dersim Dağ'ın bu nedenle milletvekili listesine alındığı kaydedildi.

Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Dağ ailesinin İstanbul'da yaşadığı da öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

No name, no face 7 ay önce yorumlandı

Bu vatanın topraklarında yaşayıp, milletvekili olup, hala ihanet içinde olanların üstüne üstlük terör örgütüne baskı yapıp m.vekili seçtirilebiliniyorsa , hala bu vekil TBMM oturabiliyorsa demektir ki, biz boşa kürek sallıyormuşuz. Demokratik bir ülke isek derhal tüm çekimlerin dokunulmazlık zırhları kaldırılmalıdır. Kendine güvenen varsa dokunulmazlık olmadan da vekillik yapabilir. Tabi eğer onur ve vicdan varsa...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

admin 7 ay önce yorumlandı

haberalp sitesi de modaya uymuş .yazık. ne demek türkiyeli diplomat? ona türk diplomat denir, pkk ya kalkmış pekeke diyorsunuz

0 Kişi beğendi.