Erdoğan, Süleymani’nin 15 Temmuz’da Türkiye için ne yaptığını biliyor

09 Ocak 2020 Perşembe 12:13

Nureddin Şirin: öyle bir kişinin öldürülmesi elbette İran'da karşılıksız kalmayacaktır

Erdoğan, Süleymani'nin 15 Temmuz'da Türkiye için ne yaptığını biliyor

Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD saldırısında öldürülmesinin ardından Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nureddin Şirin, “Süleymani’nin 15 Temmuz sürecinde Türkiye’ye destek veren isimlerden biri olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu bildiğini” söyledi.

TV5’te  Buluşma Noktası programına katılan Şirin, Süleymani için şu ifadeleri kullandı:

15 Temmuz darbe girişimin akamete uğratılması için kim ne yaptıysa ondan daha fazlasını yapan kişinin adı Kasım Süleymani’dir. Türkiye’de Amerika ve İsrail projeleri gerçekleşmesin diye, çiftçisinden resi cumhuruna, vatan savunması önce kime düşer, yani İran’ın Kirmanlısına mı düşer, Ankaralısına Konyalısına mı düşer. Ama ne yaptı Kirmanlı Süleyman, “benim göğsümü ezip geçmedikçe, Türkiye’de bu amacına ulaşamayacaksın” dedi.

“Bunlar İslam dünyasının üç aylığına on yıllığına olan hadiseleri değil” diyen Şen, sözlerine şöyle devam etti:

Hak batıl savaşında tarihin dönüm noktalarıdır. 15 Temmuz bu anlamda bir yevmullahdır bizim için, darbe girişimin püskürtülmesi, başarısızlığa uğratılması anlamında. Diyorum ki, bu ülkenin en vatanseveri apoletlisinden kravatlısına, 80 milyona soru soruyorum, sizin vatanseverliğinin Türkiye’nin korunması için Amerika ve İsrail karşısında siyonist, emperyal saldırılar karşısında sizin vatanseverliğiniz Kasım Süleymani kadar var mıdır? Yoktur, hayal dahi kuramazsın, böyle bir denklem kuramazsın. Ne dediğimin, sözlerimin nereye gittiğini bilerek söylüyorum. Bu sözleirmin hangi mahvillerde kayda alındığını bilerek söylüyorum. Kasım Süleymani İran için şunu yaptı bunu yaptı demiyorum. Türkiye için… Bakınız sayın Erdoğan, yaptığı değerlendirmede onun ne anlama geldiğini kendisi anlattı. Çünkü, biliyor tanıyor. Onun üstünde zaten bir kişi var, rehberdir. Böyle bir kişinin öldürülmesi elbette İran’da karşılıksız kalmayacaktır.

Kaynak: Independent Türkçe

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Akıl bali 6 ay önce yorumlandı

HER DEVLET ADAMI KENDİ DEVLETİNİN ÇIKARLARINI HESAPLAR... Türkiye de darbe olsa.. Sırada İran olur... İran da darbe olursa sırada Türkiye var demektir... HAYAT BOŞLUK BIRAKMAZ..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Anlamsız 6 ay önce yorumlandı

Bi oyun dönüyor ama hadi hayırlısı

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Isimsiz 6 ay önce yorumlandı

çözemedim gitti vla bu olayı birisi diyor sünni düşmanı birisi diyor türkiye dostu biri diyor

1 Kişi beğendi.