Ereğli'de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

14 Aralık 2012 Cuma 02:56

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Zonguldak - Ereğli karayolu ulaşıma kapandı. Bazı araçlar yolda kaldı. Yüksek kesimlerde etkili olan yağış, Zonguldak - Ereğli karayolunun kapanmasına...

Ereğli'de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Zonguldak - Ereğli karayolu ulaşıma kapandı. Bazı araçlar yolda kaldı.

Kentin Yüksek kesimlerinde daha fazla etkili olan yağış, Zonguldak - Ereğli karayolunun kapanmasına sebep oldu. Karayolları Bölge Şefliği ve Kandilli yol ayrımı mevkisinden sonra kar yağışının etkisini artırdığı görüldü. Bazı araçlar kayarak güçlükle ilerlerken bazıları da yolda kaldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, Kepez uygulama noktasında büyük araçların geçişine izin vermiyor. Tabelaların karla kapandığı karayolunda, zincir ve kış lastiği kullanan küçük araçların geçmesine müsaade ediliyor. Bazı vatandaşlar kontrol noktalarında araçlarına zincir taktı.

Kar yağışının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi. Zonguldak istikametine gidecek olan sürücülerin zincirsiz veya kış lastiği olmadan yola çıkmamaları istendi.

Okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda valilikten henüz bir açıklama yapımadı.

Yorum Gönder

@name x