Ertuğrul Özkök ve Ayşenur Arslan'ın Uludere kavgası

28 Aralık 2012 Cuma 14:26

Uludere olayının yıldönümü gazetecileri de karşı karşıya getirdi. Ertuğrul Özkök ve Ayşenur Arslan canlı yayında Uludere olayı nedeniyle birbirine girdi.

Ertuğrul Özkök ve Ayşenur Arslan'ın Uludere kavgası

 Uludere olayının birinci yıldönümü CNN Türk’te yayınlanan Medya Mahallesi programında da konuşuldu. Programın konuğu olan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’le programın sunucusu Ayşenur Arslan arasında gergin anlar yaşandı.

Ertuğrul Özkök, Anadolu'da her kasabadan cenazeler çıkılan bir ortamda sadece Uludere'nin konuşulmaması gerektiğini ifade ederken Ayşenur Arslan tepki gösterdi. Ertuğrul Özkök canlı yayında, “Uludere üzerine konuşamıyoruz. Bu ülkede bir savaş var. Şehitler var. Bu ülkede başka bölgeler de var. Binlerce evden çıkan cenaze var. Uludere’yi konuşacaksak, kaçakçılık olayını normal bir olay gibi görmeden konuşmamız lazım. Yoksa sorunun çözümüne gidemeyiz. Kasıtsa Allah belasını versin diyeceğiz. Yanlışlıksa yapmayın böyle yanlışlar diyeceğiz” dedi.

Ertuğrul Özkök’ün “33 er öldürüldü. Kafalarına sıkıla sıkıla öldürüldü. Böyle bir anma günü yaptık mı?” sözleri üzerine“Niye yapmadınız azizim” Ayşenur Arslan yanıtını verince, Özkök, ”Çünkü onu yapacak güçlü bir entelijansiyamız yok” ifadelerini kullandı.

İşte Ertuğrul Özkök ve Ayşenur Arslan'ın canlı yayındaki Uludere kavgası...

Yorum Gönder

@name x