Erzincanlı esnaf şükür kurbanını kavurma yapıp ekmek arası dağıttı

19 Aralık 2012 Çarşamba 11:27

Erzincanlı esnaf kestiği şükür kurbanı ile kavurma yapıp ekmek arasında ikram etti. Yaklaşık 250 kilogram kavurma 1 saat içerisinde dağıtıldı. Erzincan Küçük Sanayi Sitesinde esnaflık yapan Mesut Fırat (35), rahatsız olan bir yakınının...

Erzincanlı esnaf şükür kurbanını kavurma yapıp ekmek arası dağıttı

Erzincanlı esnaf kestiği şükür kurbanı ile kavurma yapıp ekmek arasında ikram etti. Yaklaşık 250 kilogram kavurma 1 saat içerisinde dağıtıldı.

Erzincan Küçük Sanayi Sitesinde esnaflık yapan Mesut Fırat (35), rahatsız olan bir yakınının tahlillerinin iyi çıkması üzerine 'şükür kurbanı' keserek, etinden kavurma yapıp onlarca vatandaşa ikram etti. Ekmek arası kavurma dağıtıldığı haberini alan çok sayıda vatandaş kavurma için kuyruğa girdi.

Kestiği kurbanı kavurma yaparak sanayi çarşısında vatandaşlara dağıtan Fırat; “Bu şükür kurbanı insan bunu sağ iken yapmalı. Aslında et olarak dağıtacaktım. Kurban bayramından sonra dolaplar dolu olduğu için pişirip dağıtmak daha makul olur diye düşündüm.” dedi.

Kavurma ikramından faydalanan vatandaşlar ise uygulamadan memnun kaldıklarını ifade etti. 250 kilogramlık kavurma yaklaşık 1 saat içerisinde dağıtıldı.

Yorum Gönder

@name x