Erzurum'da kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

05 Mart 2013 Salı 10:07

Erzurum'da etkili olan kar ve tipi nedeniyle Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerindeki okullar bir gün süre ile tatil edildi. Gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle valilik, okul öncesi eğitim ile orta ve...

Erzurum'da kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Erzurum'da etkili olan kar ve tipi nedeniyle Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerindeki okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle valilik, okul öncesi eğitim ile orta ve lise dereceli okullarda bir günlüğüne eğitime ara verdi. Sabah saatlerinde okullarına giden öğrenci ve öğretmenler tatil haberini alınca evlerine döndü.

Kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da 300'e yakın köy ve mezra yolu kapandı. İl merkezinde belediye ekipleri yol ve kaldırımlarda kar temizlik ve kürüme çalışması başlattı. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler günün erken saatlerinde kapanan köy yollarını açmak için alarma geçti.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum'da eksi 6 olarak ölçüldü. Akşam saatlerine kadar aralıklarla kar yağışının devam edeceği belirtildi. İl merkezinde kar kalınlığı 62, Palandöken'in yüksek kesimlerinde ise 124 santimetreye ulaştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x