Esed’in bombaları minik Roha’yı yetim bıraktı

10 Ocak 2013 Perşembe 15:03

Suriye’de iç savaştan kaçarken içinde bulundukları araca bomba isabet eden anne ve baba hayatını kaybederken, kafasına isabet eden şarapnel parçasıyla ağır yaralanan minik Roha, Gaziantep Medical Park Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından...

Esed'in bombaları minik Roha'yı yetim bıraktı

Suriye’de iç savaştan kaçarken içinde bulundukları araca bomba isabet eden anne ve baba hayatını kaybederken, kafasına isabet eden şarapnel parçasıyla ağır yaralanan minik Roha, Gaziantep Medical Park Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından hayata tutundu.

        Suriye’de savaşın kanlı yüzü bir kez daha kendini gösterirken, çatışmalardan en büyük zararı yine siviller görmeye devam ediyor. Bombalardan kaçarak güvenli bir bölgeye gitmek üzere yola çıkan Suriyeli bir aile, savaş uçaklarının hedefi oldu. Bombardıman sırasında anne ve baba yaşamını yitirirken, ağır yaralanan Roha bebek ve amcası Kilis Devlet Hastanesi’ne getirildi. Şarapnel parçaları sebebiyle kafatasında yarık oluşan minik Roha, Medical Park Gaziantep Hastanesi’ne sevk edildi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tevfik Güç ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Kale tarafından ameliyat edilen bebek Roha, yoğun bakımda yapılan tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

        Yoğun bakım ve servisteki hemşirelerin annelik ettiği minik bebek herkesin ilgisini çekiyor. Yatağı oyuncaklar ve balonlarla süslenen Roha’ya bir de pasta sürprizi yapıldı. Taburcu olacağı gün minik Bebeğin hayata tutunmasını kutlayan hekimler, hemşireler ve yoğun bakım çalışanları Roha için pasta kesti.

        Dikişleri alınarak tedavisi tamamlanan Roha bebek, Kilis’ten gelen yakınlarına teslim edildi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x