Esnaf, okullarda tek tip kıyafet için, bakanlığın kapısını çalacak

08 Şubat 2013 Cuma 09:44

Kayseri Esnaf ve Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan, okullarda tek tip kıyafetin kaldırılması ile ilgili esnafın mağdur olacağını ve en azından bir yıl ertelenmesini istediklerini açıkladı. Alan, bu konu ile ilgili esnafın sıkıntılarını...

Esnaf, okullarda tek tip kıyafet için, bakanlığın kapısını çalacak

Kayseri Esnaf ve Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan, okullarda tek tip kıyafetin kaldırılması ile ilgili esnafın mağdur olacağını ve en azından bir yıl ertelenmesini istediklerini açıkladı. Alan, bu konu ile ilgili esnafın sıkıntılarını dile getirmek için Milli Eğitim Bakanı ile görüşmeyi düşündüklerini ifade etti.

KESOB Başkanı Mustafa Alan, okullarda uygulanan tek tip kıyafetle ilgili esnafın, özellikle okul kıyafeti satan esnafın ciddi mağduriyet yaşayacağını açıkladı. Alan, esnafın bir yıl öncesinde hazırlanarak kumaşını aldığını dile getirerek, şöyle konuştu: "Bakanlığımız okullarda serbest kıyafet uygulamasını açıkladı. Gelecek yıl uygulanacağı belirtiliyor. Oysa bu esnafımızı mağdur edecektir. Çünkü esnafımız tek tip kıyafet için öncesinden hazırlığını yapmıştı. Elinde kumaşlar var. Onlarca insan ve atölyelerimiz var. Makinelerimiz var. Eğer bu karar uygulanırsa makineler boşta kalır. Buna bir yıl önceden haber verilmesi gerekir. Yeni Milli Eğitim Bakanına tez elden bizzat konuyu götüreceğiz. Çünkü en azından uygulamanın bir yıl ertelenmesini istiyoruz. Bizde bir yıl içinde kendimizi ayarlayarak sorun çözülür. Sorunlar ortadan kalkar."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x