EVLATLARIMIZIN ROL MODELİ KAHRAMANI NASIL ŞEHİT ETTİLER?

23 Kasım 2020 Pazartesi 12:39

Gerçekten her Türk evladının tanıması rol model yapması gereken kahramanın hayatı ve şehadet öyküsü çok iyi bilinmelidir Allah nur içinde yatırsan buyurun iç çekerek okuyunuz!

EVLATLARIMIZIN ROL MODELİ KAHRAMANI NASIL ŞEHİT ETTİLER?
TÜRK'ÜM! DİYE, ÖYLE BiR BAĞIRACAKSIN Ki, SADECE İNSANLAR DEĞİL, ARSLANLAR BİLE KORKACAK SENDEN!..
(Feto şehidi, Bnb.Kaşif Kozinoğlu)

Rahmetli Kaşif Kozinoğlu, efsane bir kahramandı.1978-80 arasi, Eğirdir Dağ ve Komando Okulundan tanıdım onu.Uyduruk Ergenekon kumpası ile tutuklanıp Silivride katledilinceye kadar dostluğumuz sürdü..
-1979 da, Eğirdir Dağ ve Komando Okulunda teğmen iken, ABD de yapılan Nato üyesi Ülkelerin subayları arasındaki,12 daldaki savaş oyunlarınin tamamında dünya şampiyonu olmuştu.Bu,12 branşın içinde, keskin nişancılık, yakın boğuşma, dağcılık, tahrip, pusu, hayatta kalabilme(dayanıklılık), 32 km.lik tam teçhizatlı maraton koşusu..vs.var. Bu başarısından dolayı,TSK içinde hep Orgeneral muamelesi görürdü. Bunu bana o vakitler emir subayı olduğum, Aşır Özözer paşam söylerdi.
Taa o vakitler Özel harp dairesinin de, vurucu tim komutanı idi.
-Mesai bitiminde tüm subay, astsubaylar askeri gazinoya giderken, o, ekibiyle birlikte dağ, bayır demeden, karda kış'ta saatlerce koşardı.Insan üstü bir gücü vardı.Sırtına bir asker bindirip öyle puşap çekerdi. Arada bir gözden kaybolur, sonra tekrar ortaya çıkardı.Görev yeri, Eğridir Dağ ve Komando Okulu gözükse de, Herhangi bir, birliğe bağlı değildi.Direk Gnl.Kurmay Bşk.bağlı olarak, yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda görev alırdı..PKK nin çok baskın olduğu,1990 larda, Ankara Gölbaşı'nda, Polis Özel Harekat Merkezini kurdu.Korkut Eken'le birlikte, 28 bin polise, 3'er ay Komando eğitimi vererek yetiştirdi ki, onlarla birlikte hiç şehit vermeden G.Doğuda PKK yı bitirdi.
-Ardından TSK ya bağlı olarak, Nahcivanda Harp Akademisi kuruluşunda görev aldı. Burada Türk Cumhuriyetlerinin subaylarına kurmaylık ve Özel harp eğitimi verdi..Daha sonra, MIT'in Orta Asya sorumlusu oldu.
5 Türk devletinin istihbarat örgütleri ona bağlıydı. Balkanlardan Japon Denizine kadar Türk dünyası, TC adına onun kontrolünde idi.
-Azerbaycanda Ermenilere karşı, Çeçenistan'da Ruslara karşı, Bosna-Hesekte Sırp'lara karşı savaştı..Bu savaslarda iki kez gazi oldu..Rahmetli Elçi beyinde, Cevher Dudayevin de, Aliya Izzetbegoviç'in de, gizli Genel Kurmay başkanlıklarını yaptı.
Azerbayca'daki kod adı, "Köroğlu" idi. Afganistanda, "Kartal", Doğu Türkistan'da, "Isyan", Bosna-Hersek'te, "Kahraman" diye bilinirdi..
-Bosna'da, Sırplar, yıllardır müslüman kanı akıtırken, islam dünyası, uzaklardan seyrediyor, Nato'dan medet umuyordu..Taa,ki, "Kartal",Afganistan'daki görevini, bırakıp, ekibiyle birlikte, Bosna'da, "Kahraman" oluncaya kadar!..
-35 yıllık hizmetinin son 20 yılını, Ankara'daki ailesinden çok uzaklarda, hep yurt dışında ve çatışmaların içinde geçirdi. Biricik oğlu Özel'in nasıl büyüdüğünü göremedi.TBMM tarafından kedine 3 kez, üstün hizmet ödülü verilmiştir. Ayrıca, 12 devlet başkanı tarafından da üstün hizmet ödülü almıştır..
-Öldürülmeden önce Silivri de, kaldığı koğuşta, el yazısı ile yazdığı, "SIR'lar" isimli,(orjinali, 2.000 sahife tutan)itiraflarında, bu ödülleri hangi devlet başkanından, hangi hizmetleri karşılığı aldığını yazmaktadır. Orjinalinin az bir kısmının yer aldığı, SIR'lar kitabı, Kaynak yayinevinden temin edilebilir..Mesela, ABD başkanı Bush, Afganistanda El Kaidenin kaçırıp işkence yaptıği, CIA Orta Asya yetkilisini ölmek üzere iken, Bush'un, Demirele, Demirel'inde, Kaşif'ten yardım istemesiyle son anda kurtarmasından sonra verilmiştir.O CiA yetkilisi daha sonra, CIA'nın, 2.bşk.olmus, kendisine can borçlu olduğu, Kaşif Kozinoglu'na, ifade vermek için,Türkiye'ye gitmemesini, öldürûlecegini söyleyip uyarmıştır. Ancak, Hakan Fidan'ın kendisine garanti vermesi üzerine, Türkiye'ye geldiğini SIR'lar kitabında anlatmaktadır..
Kendisi, fikren bilinçli bir Türkçü-Turancı bir Atatürkçü idi. Çok kültürlüydü. "Ben,Türk dünyası konusunda özel yetiştirildim" demişti. -Ingilizce dışında, arapça, farsçayı da çok iyi bilirdi.Türk dünyasinin tüm lehçelerine hâkimdi. Dünya çapında ve tarih boyutunda bir kahramandı..Özel hayatı hemen hemen hiç yoktu.Yemeyi, içmeyi, eğlenceyi pek sevmeyen, hep savaşmaya konsantre olmuş, savaşmaktan zevk alan bir yiğitti..Bu hizmetleri yaparken hiç ön plana çıkmadı ama, Tüm yaşamını bu milletin milli menfeatleri uğruna, savaşarak armağan etti.
-Kaşif Kozinoğlu'nu, tüm milletimizin artık  yakinen tanıyıp bilmesi gerekmektedir. 
Alçak Feto'cular, böylesi bir kahramanımızı, bundan 9 yil önce, Türk Milletinin elinden çalıp, alçakça katletti. Onu, katledenler kahrolsun, Kaşif'imizin mekanı cennet olsun.


Mehmet ÖZCAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x