Eyüp Belediyesi’nden Neşe Erberk semineri

19 Şubat 2013 Salı 16:21

Eyüp Belediyesi’nin ilçedeki lise öğrencilerine yönelik düzenlediği kariyer ve girişimcilik seminerleri devam ediyor. Belediye son olarak Haydar Akçelik Kız Meslek Lisesi’nde Joyfull House anaokullarının sahibi Neşe Erberk’i ağırladı....

Eyüp Belediyesi'nden Neşe Erberk semineri

Eyüp Belediyesi’nin ilçedeki lise öğrencilerine yönelik düzenlediği kariyer ve girişimcilik seminerleri devam ediyor. Belediye son olarak Haydar Akçelik Kız Meslek Lisesi’nde Joyfull House anaokullarının sahibi Neşe Erberk’i ağırladı.

2002 yılında Türkiye’de 1,5-6 yaş grubuna eğitim veren ‘Yetenek Geliştirme Merkezi’ni hayata geçirdiğini belirten Erberk, Türkiye güzeli seçilmeden önce hayalinin bir anaokulu açmak olduğunu aktardı. Erberk, “O yıllarda çok gençsiniz. Anaokulu açma fikri başkalarının gözünde yadırganıyor. O zamanki hayalimi 2002 yılında gerçekleştirdim. Her insan girişimcidir ve bir yeteneği vardır. Ben gençlik hayalimi gerçekleştirdim.“ dedi.

Öğrenciler, Erberk’e hem anaokulu hem de mankenlikle ilgili merak ettiği soruları yöneltti. Manken ve girişimci biri olarak iş hayatında karşılaştığı zorlukları ve sıkıntıları da anlatan Erberk, “Başarıyı getiren en önemli şey, işinizi severek yapmaktır.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x