Facebook'ta helallik istedi, öldü

18 Nisan 2013 Perşembe 18:59

2 çocuk annesiydi 27 yaşındaki Aslıhan Aksoy. Böbreğindeki taştan dolayı ameliyat olacaktı. Çocuklarından ayrı kalmaktan çok korkuyordu. Aslıhan Aksoy ne yazık ki Facebook'taki sayfasına 'Hakkınızı helal edin' yazıp yattığı ameliyat masasından bir daha kalkamadı

Facebook'ta helallik istedi, öldü

Aslıhan Aksoy, eşi 31 yaşındaki Faruk Aksoy ile 7 yıl önce evlendi. 5 yaşında Arda ve 3 yaşında Ayça adını verdiği iki çocuğu olan Aslıhan Aksoy, bir süre önce rahatsızlanarak kontrol için Ordu Devlet Hastanesi'ne gitti. Yapılan tahlillerde Aslıhan Aksoy'un böbreğinde taş olduğu belirlendi. Ağrılarının artması üzerine Aksoy geçen hafta tekrar hastaneye giderek kontrolden geçti. Doktorların "Ameliyat olman gerekiyor" dediği Aksoy'un tedavisine geçen pazartesi günü Devlet Hastanesi'nde başlandı. Salı günü ameliyat masasına yatan Aksoy'un böbreğindeki taş, lazer yöntemiyle kırılmaya çalışıldı. Operasyonun başarısızlıkla sonuçlanması üzerine doktorlar açık ameliyata geçti. Bir süre sonra Aslıhan Aksoy'un duran kalbi elektro şokla tekrar çalıştırıldı. Ameliyatın ardından yoğun bakıma kaldırılan Aksoy, 36 saatlik yaşam mücadelesini dün sabaha karşı kaybetti. 'ALLAH KİMSEYİ EVLATLARINDAN AYIRMASIN' Aslıhan Aksoy'un sosyal paylaşım sitesi facebooktaki sayfasında, ameliyat olmadan önceki gece hastaneden çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak 'Aslı Pazartesi ameliyat oluyor hakkınızı helal edin' ve 'Gecenin bir vakti kalktım neredeyim diye çocuklarımı aradım, üstlerini örtmek için bulamadım neredeler? Allah kimseyi evlatlarından ailesinden ayırmasın, amin' yazıları ise yürekleri dağladı.

Genç kadının cenazesi bugün helallik alınmak üzere Karşıyaka Mahallesi'ndeki evine getirildi. Karşıyaka Camii'nde kılınan öğle namazı ve cenaze namazının ardından Aslıhan Aksoy'un cenazesi, Kabadüz İlçesi'ne bağlı Yeşilada Köyü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. İHMAL OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILACAK Eşi Faruk Aksoy cenazede taziyeleri kabul ederken, güçlükle ayakta durabildi. Faruk Aksoy, çok üzgün olduğunu söyledi, olayla ilgili yorum yapmak istemedi. Aslıhan Aksoy'un yakınları da Ordu Devlet Hastanesi'nden henüz kesin ölüm nedenine ilişkin raporu almadıklarını, cenaze ile ilgilendiklerini, defin işlemleri bittikten sonra herhangi bir ihmal olup olmadığını araştıracaklarını belirtti. Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Celalettin Akyol ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınarak, "Bilgiyi ancak hasta yakınlarına verebiliriz. Bu konuda herhangi bir açıklama yapamam" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x