Fatih'ten üniversiteye giriş sınavına hazırlanan öğrencilere özel tiyatro

18 Ocak 2013 Cuma 17:39

Fatih Üniversitesi Fatih Sanat Tiyatrosu, hazırladığı ‘Cinnet-i Tercih’ oyunuyla şehirleri gezerek üniversiteye hazırlanan öğrencilere gösteri yapıyor. Fatih Sanat Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aydemir Gültekin, amaçlarını, 'öğrencileri...

Fatih'ten üniversiteye giriş sınavına hazırlanan öğrencilere özel tiyatro

Fatih Üniversitesi Fatih Sanat Tiyatrosu, hazırladığı ‘Cinnet-i Tercih’ oyunuyla şehirleri gezerek üniversiteye hazırlanan öğrencilere gösteri yapıyor.

Fatih Sanat Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aydemir Gültekin, amaçlarını, 'öğrencileri sınav stresinden biraz da olsa uzaklaştırmak' şeklinde özetledi. Gültekin, "Öğrenciler sıkıntı ve stres içerisinde yaklaşan günü beklerken, biz birazda olsa bu durumu eğlenceli hale getirmek için oyun sergiliyoruz." dedi. Oyunun şimdiye kadar 25 şehirde 110 defa sahnelendiğini aktaran Gültekin, her defasında izleyenlerden tam not aldıklarını ifade etti. Yaklaşık 30 bin seyirciye ulaştıklarını vurgulayan sanat yönetmeni, “Türkiye’nin her yerinden öğrencilerle bir araya gelerek bu stresli dönemi kahkahalar eşliğinde yenmek istiyoruz. Oyun 18 Ocak’ta Aydın,19 Ocak’ta Denizli, 22 Ocak’ta Tunceli, 23 Ocak’ta Kocaeli, 25 Ocak’ta İstanbul, 26 Ocak’ta Amasya ve 28 Ocak’ta Samsun’da sahnelenecek. Fatih Sanat Tiyatrosu’nun diğer oyunlarına ve oyun takvimine www.fatihsanat.org web sitesinde ulaşabilirsiniz.” bilgilerini verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x