Fethullah Gülen’in avukatından ‘silahlanma’ talimatı iftirası açıklaması

03 Ağustos 2015 Pazartesi 12:03

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili tarafından 'silahlanma ve silah kullanmayı öğrenme' talimatı verildiği iftirasının ‘diğer iftiralar gibi kamuoyunu yanıltmaya yönelik ahlaksız ve alçak bir planın parçası’...

Fethullah Gülen'in avukatından ‘silahlanma' talimatı iftirası açıklaması

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili tarafından 'silahlanma ve silah kullanmayı öğrenme' talimatı verildiği iftirasının ‘diğer iftiralar gibi kamuoyunu yanıltmaya yönelik ahlaksız ve alçak bir planın parçası’ olduğunu söyledi.

Avukat Nurullah Albayrak’ın yaptığı açıklama şöyle: “Attığı iftiralarla maruf Latif Erdoğan, Sayın Fethullah Gülen tarafından 'silahlanma ve silah kullanmayı öğrenme' talimatı verildiği şeklinde en masum ifadesiyle insafsızca yeni bir iftira atmıştır. Öncelikle, bu kişinin Sayın Gülen'in sağ kolu ya da en yakınındaki kişi olduğu iddiası doğru değildir. Biraz yakın olsa idi Sayın Gülen'in bu şekilde bir ifadesinin olmayacağını bilirdi. Kamuoyu tarafından bilinmelidir ki, ülkemizin felakete sürüklenmek istendiği günümüzde ve öncesinde, Sayın Gülen'in sadece ülkemiz için değil tüm dünya ve bütün insanlık için sevgi, diyalog ve barış tavsiyesinde bulunmaktan başka bir amacı olmamıştır. Sayın Gülen'e atılmak istenen bu iftira da diğer iftiralar gibi kamuoyunu yanıltmaya yönelik ahlaksız ve alçak bir planın parçasıdır. Atılan bu iftira ile ilgili olarak da yasal başvurular yapılarak, masum insanlar üzerinden kurulmak istenilen planlar boşa çıkartılacaktır.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x