Fırtına ağaç devirdi

11 Mayıs 2015 Pazartesi 00:02

Aydın’da akşam saatlerinde etkili olan kısa süreli fırtına ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Işıklı yolunda bir ağaç fırtına sonrası devrildi. Yolu kısmen trafiğe kapatan aracı itfaiye ekipleri keserek kaldırdı. Olay akşam...

Fırtına ağaç devirdi

Aydın’da akşam saatlerinde etkili olan kısa süreli fırtına ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Işıklı yolunda bir ağaç fırtına sonrası devrildi. Yolu kısmen trafiğe kapatan aracı itfaiye ekipleri keserek kaldırdı.

Olay akşam saatlerinde meydana geldi. Kısa süreli etkili olan fırtınaya dayanamayan dur ağacının büyük bir dalı Işıklı yolu üzerine devrildi. Trafiğin yoğun olduğu saatte devrilen ağacın altında kimsenin kalmaması olası bir faciayı önledi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden Aydın Büyükşehir itfaiye ekipleri, yarım saatlik çalışma ile ağacı keserek kaldırdı.

Ağaçların budanmadığını belirten vatandaşlar, aynı yol üzerinde bulunan ağaçların da tehlike saçtığını belirtiler. 200 metre uzaktaki ağacın da bakımsızlıktan devrilmek üzere odluğunu belirterek yetkililerin biran önce önlem almasını istediler.

Öte yandan, meteoroloji yetkilileri, Aydın ve Muğla illerinde gök gürültülü sağanak yağış, lokal dolu uyarısında bulunuldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x