Fırtına ağaçları kökünden söktü

10 Ocak 2013 Perşembe 15:43

Kahramanmaraş’ta dün geceden itibaren etkili olan şiddetli fırtına, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Kent merkezinde şiddetini giderek artıran fırtına ağaçları kökünden söktü, iş yerlerinin camı kırıldı. Çatılardaki güneş enerji...

Fırtına ağaçları kökünden söktü

Kahramanmaraş’ta dün geceden itibaren etkili olan şiddetli fırtına, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Kent merkezinde şiddetini giderek artıran fırtına ağaçları kökünden söktü, iş yerlerinin camı kırıldı. Çatılardaki güneş enerji panellerini fırlattı. Geceleyin bir evin çatısını uçarken, araçlarda maddi hasar oluştu.

        Kar yağışı tüm yurdu etkisi altına alırken Kahramanmaraş'ta fırtına etkili oluyor. Şiddetli, fırtına nedeniyle hava sıcaklığı önemli ölçüde düşerken, fırtınada Fetih Bulvarı üzerindeki ağaç kökünden söküldü. Kökünden sökülen ağaç caddede park halinde bulunan bir aracın üzerine düştü. Hafız Ali Efendi Meydanı'ndaki refüjde bulunan çam ağacı ise yola devrildi. İtfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışması sonucu ulaşıma kapanan yol yeniden trafiğe açıldı.

        Ayrıca şiddetli fırtına Kurtuluş Mahallesi'ndeki bir evin çatısını uçurdu. Elektrik tellerini de koparan şiddetli fırtına nedeniyle şehir merkezinde zaman, zaman elektrik kesintileri yaşanıyor.

        Yetkililer ise vatandaşları karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarıda bulunuyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x