Fiyatı 10 kuruşa düşen tonlarca karpuz tarlada kaldı

03 Ağustos 2015 Pazartesi 11:20

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde fiyatı 10 kuruşa kadar düşen karpuzun para etmemesinden dolayı tonlarca mahsul tarlada kaldı. Sakarya'nın Pamukova ve Geyve ilçeleri ile Bilecik'in Osmaneli ilçesinin ova köylerinde yetiştirilen karpuzların...

Fiyatı 10 kuruşa düşen tonlarca karpuz tarlada kaldı

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde fiyatı 10 kuruşa kadar düşen karpuzun para etmemesinden dolayı tonlarca mahsul tarlada kaldı.

Sakarya'nın Pamukova ve Geyve ilçeleri ile Bilecik'in Osmaneli ilçesinin ova köylerinde yetiştirilen karpuzların çoğunluğu satılamadı. Pazarda, manavda ve marketlerde kilosu 35 kuruştan satılan karpuza tarlada 10 kuruştan alıcı bulunamıyor. Üretici, karpuzları çürümeye terk ediyor.

Pamukova ilçesinin Fevziye, Cihadiye, Özbek, Hayrettin, Mekece, Turgutlu, Gökgöz ve Çardak mahallelerinde (köylerinde) karpuz üreticilerinin çoğunluğu mahsullerini elden çıkaramıyor, çıkarabilen de zararına satıyor. Fevziye Mahallesi’nde yaşayan Salim Güner, 200 ton karpuzun tarlada kaldığını belirterek, "Karpuzların tarlada kalış nedeni pazar sorunu. Yetkililerden isteğimiz bu konunun ele alınması. Borçlarımız var. Ertelenmesini istiyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x