Fotoğrafçılar, düğün sezonunda ortaya çıkan 'sahte fotoğrafçı'lardan dertli

25 Mayıs 2015 Pazartesi 14:37

Sakarya Ressam ve Tabelacılar Odası Başkanı Cevat Davulcu, yaz mevsiminin gelmesi ve düğün sezonunun başlamasıyla birlikte, özel kurslarda ‘fotoğrafçı’ sertifikası alanların kayıt dışı olarak çalıştığını ve haksız rekabete sebep...

Fotoğrafçılar, düğün sezonunda ortaya çıkan 'sahte fotoğrafçı'lardan dertli

Sakarya Ressam ve Tabelacılar Odası Başkanı Cevat Davulcu, yaz mevsiminin gelmesi ve düğün sezonunun başlamasıyla birlikte, özel kurslarda ‘fotoğrafçı’ sertifikası alanların kayıt dışı olarak çalıştığını ve haksız rekabete sebep olduklarını söyledi.

Davulcu, yaptığı açıklamada, odaya, kayıt dışı çalışan fotoğrafçılar ile ilgili şikayet geldiğini belirtti. Bu kişilerin fotoğraf kursuna katıldıklarını ve sertifika aldıklarını söylediklerini belirten Davulcu, “Bu da yetmezmiş gibi piyasada iş yaptıklarını ve fotoğrafçı adıyla çalıştıklarını öğreniyoruz. Giderek sayıları artıyor. Bu durumdan hem esnafımız, hem de çalışanlarımız rahatsızlık duymaya başladı. Bizler vergi kaydı olan esnaflar olarak, yıllardan beri kayıt dışının önüne geçmek ve mesleği ayağa düşürmemek için çabalıyoruz. Üç gün kursa gidip belge almakla fotoğrafçı olunmaz.” dedi. Davulcu, bir kişinin fotoğrafçı olması, işyeri açması için 5 yıl eğitim alması ve bu alanda çalışması gerektiğini dile getirerek, 3 gün kursa gidenlerin kendini fotoğrafçı sandığını dile getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x