Fransa Büyükelçisi: ÇÜ ile işbirliği yapmak istiyoruz

01 Şubat 2013 Cuma 17:30

Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, iki ülke arasındaki ilişkilerin eğitim alanında da geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Büyükelçi Bili, Çukurova Üniversitesi’ni (ÇÜ) ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr Hasan Fenercioğlu...

Fransa Büyükelçisi: ÇÜ ile işbirliği yapmak istiyoruz

Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, iki ülke arasındaki ilişkilerin eğitim alanında da geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Büyükelçi Bili, Çukurova Üniversitesi’ni (ÇÜ) ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr Hasan Fenercioğlu ile Üniversite Dış İlişkiler Sorumlusu Doç. Dr. Harun Arıkan tarafından karşılanan Büyükelçi Bili, ÇÜ ile eğitim alanında işbirliği yapmak istediklerini bildirdi.

Fransa-Türkiye ilişkilerinin eğitim düzeyinde arttırılması gerektiğini inandıklarını aktaran Bili, iki ülke arasındaki eğitim faaliyetlerini yeniden canlandırmak istediklerini belirtti. Fransa Büyükelçisi Laurent Bili, öğrenci değişim ve lisansüstü programlarını canlandırmak istediklerinden bahsetti. Büyükelçi görüşme sonunda, öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan bir grubun sorularını cevaplandırdı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x