Gana Dostluk ve Yardımlaşma Derneği'nden belediyeye ziyaret

24 Ocak 2013 Perşembe 18:19

Gana Dostluk ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Arıtürk ve dernek üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır ile görüşen dernek heyeti, Gana’da yapmayı düşündükleri...

Gana Dostluk ve Yardımlaşma Derneği'nden belediyeye ziyaret

Gana Dostluk ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Arıtürk ve dernek üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır ile görüşen dernek heyeti, Gana’da yapmayı düşündükleri bir cami için de destek istedi.

Samsun’un, Gana’nın Akra Şehri ile kardeş şehir olması sebebiyle Gana Dostluk ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır’ı ziyaret etti. Ziyarette, derneğin Samsunlu iş adamları ve Ganalı iş adamlarının bir araya getirilmesi, ekonomik, sosyal, turistik işbirliği oluşturulması amacıyla kurulduğunu ifade eden Dernek Başkanı Arıtürk, yaptıkları faaliyetlerle ilgili Çakır’a bilgi verdi. Dernek Başkanı Arıtürk, daha sonra Gana’da yapmayı düşündükleri bir cami projesine destek istedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Çakır ise kardeş şehir ilişkilerinin bulunduğu Gana ile her türlü ilişkinin geliştirilmesi adına gayret sarfedeceklerini belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x