Gazeteci Hilal Kaplan: Türk bayrağının adı değişsin

29 Mart 2013 Cuma 09:32

Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağının olmamasının yarattığı tartışma devam ederken bu kez gazeteci Hilal Kaplan’dan “Türk bayrağının adı değişsin” teklifi geldi.

Gazeteci Hilal Kaplan: Türk bayrağının adı değişsin
Gazeteci Hilal Kaplan, Diyarbakır’daki Nevruz mitinginde Türk bayrağının neden olmadığı ile ilgili değerlendirmede bulunurken çok tartışılacak bir öneride bulundu. Hilal Kaplan“Türk bayrağının adı değişsin ‘Devlet Bayrağı’ olsun” diyerek tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı.

Hilal Kaplan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Bursa'daki Kuruluş mitinginde yaptığı çıkışı eleştirirken ise programda çok ilginç anlar yaşandı.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan gazeteci Hilal Kaplan Nevruz'da Türk bayrağının neden olmadığını açıklarken çok tartışılacak bir teklifte bulundu.

Nevruz'un hiçbir zaman Milli Bayram olarak kutlanmadığını kaydeden Hilal Kaplan Diyarbakır'da Türk Bayrağı açılmaması tartışmalarına değinerek, "Herkesin cebinde zaten Türk Bayrağı var artık bu Türk Bayrağı'nın isminin değişmesi de gündeme gelmeli mesela Sayın Selahattin Demirtaş'ın dediği gibi 'Devlet Bayrağı' olabilir" diyerek çok tartışılacak bir açıklamanın altına imza attı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Bursa'da gerçekleştirdiği Kuruluş mitingini de sert sözlerle eleştiren Hilal Kaplan ve programın sunucusu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

"ASIL BÖLÜCÜ KİM?"

Hilal Kaplan, "Birincisi ‘vur de vuralım öl de ölelim’ diyen bir kitle var Devlet Bahçeli de bunun da zamanı gelecek dedi. Bunu şehitler gelirken yapmayanlar şimdi PKK'nın silah bırakması sürecinde böyle şeylerin söylenmesini samimiyetsiz olarak değerlendiriyorum. Devlet Bahçeli, 'Bursa Türk milletinin yanında Türklüğün tarafında ve vahdetin yolundadır' diyor. Başka birisi de Hakkari'de birisi Kürtler için bunu söylese ne olur. Asıl bölücü burada kimdir?” dedi.

'BAHÇELİ TELEFON HATTIMIZDA'

Program sunucusunun Hilal Kaplan'ın bu sert sözlerinden sonra” Devlet Bahçeli şu an Telefon hattımızda” demesi üzerine Hilal Kaplan büyük bir şok yaşadı. Sunucunun şaka olduğunu açıklaması üzerine ise Hilal Kaplan, "Gerçekten şaşırdım çünkü Devlet Bahçeli böyle bir şey yapmaz. Tam bir devlet adamıdır. Ama ayrıca sevindim de keşke arayıp bize Bursa'daki konuşma ile ilgili açıklama yapsa" diyerek durumu idare etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

koca seyit 5 yıl önce yorumlandı

kürtçü bölücüler, ermeni, rum ve yahudi dönmeleri dün sosyalist-kominist partilerin içinde yuvalanmışlardı; şimdi ise muhafazakar geçinen ama abd ve israilin menfaatleri dışında hiçbir şeyi muhafaza edemeyen bu parti ve yandaş medyanın içinde gayr-i meşru irtibatta bulunuyorlar. bunlar için önemli olan yüzyıllarca islamın bayraktarlığını yapmış türk milletini yok etmek...velhasılı şaşıracak birşey yok başındaki örtü kimseyi aldatmasın bunların ruhu....satılmış...

0 Kişi beğendi.