Gaziantep, tanıtım günleriyle İstanbul'a taşınıyor

06 Ağustos 2015 Perşembe 12:24

İstanbul Maltepe Sahili'nde, Gaziantep Dernekleri Federasyonu'nun ev sahipliğinde 'Gaziantep Tanıtım Günleri' gerçekleştirilecek. 9-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliğe bir milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Organizasyonla...

Gaziantep, tanıtım günleriyle İstanbul'a taşınıyor

İstanbul Maltepe Sahili'nde, Gaziantep Dernekleri Federasyonu'nun ev sahipliğinde 'Gaziantep Tanıtım Günleri' gerçekleştirilecek. 9-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliğe bir milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Organizasyonla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Gaziantep Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Güçtekin, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nin de destek vereceği etkinliğe Gaziantepli esnaflarının katılımını arzu ettiklerini söyledi. Güçtekin, “Çünkü orada çok yanlış mallar satan yanlış insanlar oluyor. Olayın kalitesini artırmak için buradan değerli esnafımızı oraya götürmemiz lazım.” ifadelerini kullandı. Geçen sene düzenlenen organizasyona 500 bine yakın kişi geldiğini dile getiren Güçtekin, “Esnafımız çok azdı. Kadıköy'den Tuzla'ya kadar et arandı. Çok rağbet oldu. Bu sene 1 milyonun üzerinde kişi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Resmi açılışın 10 Eylül Perşembe günü yöresel lezzetlerin katılımcılara ikramıyla başlayacağını söyleyen Güçtekin, etkinliğin amacına ilişkin şunları söyledi: “Yerel değerleri unutmamak ve bu değerleri kent kültürüne entegre etmek istiyoruz. Onbinlerce hemşehrimizin yaşadığı İstanbul'da dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını canlı tutup, memleketlerine olan hasretlerini gidermeyi hedefliyoruz. Gaziantep'in bilinmeyen kültürel ve turistik değerlerini de tanıtarak turizm sirkülesine katkıda bulunmak istiyoruz. Bununla birlikte Gaziantep'in folklorik ve iktisadi özellikleri, fuarı ziyaret edecek yüzbinlerce insana tanıtılacak. Konserlerden kültürel etkinliklere, yöresel tatlardan tarihi tanıtımlara kadar pek çok alana faaliyetlerin gerçekleşeceği dolu dolu 5 gün için, şimdiden hem Gaziantep'te bulunan ve İstanbul için hazırlıklarını yapanları tatlı bir telaş aldı.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x