Gaziantep'te Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlatıldı

24 Aralık 2012 Pazartesi 13:11

Gaziantep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD), Kimse Yok Mu Derneği ile işbirliği yaparak, mağdur durumdaki Suriyeli mülteciler için kampanya başlattı. Düzenlenen kampanya ile Suriyeli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması...

Gaziantep'te Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlatıldı

Gaziantep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD), Kimse Yok Mu Derneği ile işbirliği yaparak, mağdur durumdaki Suriyeli mülteciler için kampanya başlattı. Düzenlenen kampanya ile Suriyeli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Hasırcı, kampanyayı başlatmalarının amacının hayırseverleri harekete geçirmek olduğunu ifade ederek, "Mağdur insanlara yardım eli uzatmak hepimizin insanlık görevi. Biz, bu kampanyayı Kimse Yok Mu Derneği'yle iş birliği içinde organize ediyoruz. Soba, halı, battaniye, ayakkabı, kuru bakliyat, temiz olduktan sonra kullanılmış sizin veya çocuklarınızın giymedikleri küçülen kıyafetlerinizi, her türlü giyim, ilaç, gıda ve kışlık malzemeyi Kimse Yok Mu Derneği kanalıyla Suriyelilere ulaştıracağız." dedi. Bölgede havaların da soğumaya başlamasıyla insanların barınak ve eşya ihtiyaçlarının arttığını söyleyen Hasırcı, "Yaşanan insanlık dramı karşısında hayırseverleri yardımda bulunmaya davet ediyorum. Hiç olmasa verecek eşyanız yoksa bir mesaj bekliyoruz. Tüm hatlardan "27 Suriye" yazıp 5777'ye göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz." diye konuştu. Yardımları dernek merkezinde depolayacaklarını belirten Hasırcı, kampanya hakkında bilgi ve yardım için 0342 339 88 11-12 numaraların aranabileceğini iletti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x