Gazi’de polis müdahalesi devam ediyor

26 Temmuz 2015 Pazar 00:18

Bağcılar'da dün düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan'ın cenazesi için Gazi Mahallesi'nde toplanan kalabalığın yürüyüşüne polis ekipleri müdahale etti. Polisin tazyikli su ve gaz bombası ile yaptığı müdahaleye eylemciler...

Gazi'de polis müdahalesi devam ediyor

Bağcılar'da dün düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan'ın cenazesi için Gazi Mahallesi'nde toplanan kalabalığın yürüyüşüne polis ekipleri müdahale etti. Polisin tazyikli su ve gaz bombası ile yaptığı müdahaleye eylemciler taş ve molotof bombası ile karşılık verdi.

Gazi Mahallesi’nde gündüz saatlerinde başlayan olaylar gece de devam etti. İsmetpaşa Caddesi üzerinde toplanan gruba polis, tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale ederken, grup üyeleri de ara sokaklara dağıldı. Polisin geri çekilmesinin ardından kalabalık, tekrar caddeye çıkarak yola barikat kurdu. Grubun caddede ateş yakması üzerine TOMA’lar yakılan ateşi söndürdü. Eylemciler, polisin müdahalesine taş ve molotof bombası ile karşılık verdi. Müdahalenin olduğu bölgede silah sesleri de duyuldu.

Polis ekiplerinin helikopter destekli müdahalesi devam ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x