Gaziye özel bilgisayar

21 Ocak 2013 Pazartesi 17:02

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konan gazilere özel bilgisayar uygulaması çerçevesinde görme engelliler için özel dizayn edilmiş bir bilgisayar Kahramanmaraş'ın Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman tarafından Türkiye Harp Malulü...

Gaziye özel bilgisayar

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konan gazilere özel bilgisayar uygulaması çerçevesinde görme engelliler için özel dizayn edilmiş bir bilgisayar Kahramanmaraş'ın Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman tarafından Türkiye Harp Malulü Şehit, Gazi, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi Başkanı Ubeydullah Erbilen’e teslim edildi.
    
    Teslim sırasında konuşan Kaymakamı Metin Maytalman, ”Devletimiz, şehit yakınları ve gaziler için özel donanımlı bilgisayar gönderdi. Bu uygulama ile her kentte en az bir gaziye yada şehit yakınına bilgisayar hediye ediliyor. Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanılması dileğiyle.”şeklinde konuştu.

    Türkiye Harp Malulü Şehit, Gazi, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi Başkanı Ubeydullah Erbilen ise bilgisayardan dolayı teşekkür etti.

    Bilgisayar özel bir program vasıtasıyla görme özürlüler için kitap, gazete okumaya yardımcı oluyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x