Gediz Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri zabıt katipliği sınavını geçti

07 Nisan 2015 Salı 10:13

Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nda erken atama sevinci yaşanıyor. 2. sınıf öğrencilerinden Pınar Gül ve Betül Aydemir, Adalet Bakanlığı’nın düzenlediği zabıt katipliği sınavında sergiledikleri performansla dikkatleri...

Gediz Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri zabıt katipliği sınavını geçti

Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nda erken atama sevinci yaşanıyor. 2. sınıf öğrencilerinden Pınar Gül ve Betül Aydemir, Adalet Bakanlığı’nın düzenlediği zabıt katipliği sınavında sergiledikleri performansla dikkatleri üzerlerine çekti. Üç dakikada hatasız en az 90 kelime yazmaları gerekiyordu. Bu sürede Betül 134, Pınar 115 kelimeyi doğru ve eksiksiz yazdı. Süper parmaklara sahip gençler, mülakat bölümünde de yüksek not almayı başardı. Pınar Gül, daha mezun olmadan İzmir 26. İcra Müdürlüğü’nde göreve başladı, Betül Aydemir de memur olarak atanmayı bekliyor.

Bilgisayar klavyesindeki süratleri ve mesleki bilgileriyle yüzlerce aday arasından sıyrılan üniversiteliler, “Aldığımız eğitimin yanında, zorunlu sene içi ve yaz stajları da mesleğe önceden hazırlanmamızı sağladı. Şimdiki hedefimiz, hukuk fakültesine geçiş yapıp hakim ya da savcı olmak. Hem memur olarak çalışmak hem de hukuk eğitimi almak istiyoruz.” dedi. Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mine Uzun da daha diploma almadan böyle bir başarıya ulaşan öğrencilerini kutladı. Müdür Uzun, “Bize gurur ve mutluluk yaşattılar. Türk adaletine hız katacak, iyi yetişmiş gençler kazandırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x