'Gençlerden Ecdada Mektup' yarışması

25 Şubat 2015 Çarşamba 16:00

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutmak amacıyla "Gençlerden Ecdada Mektup" isimli bir yarışma düzenliyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek yarışmaya, 11-29 yaş arasındaki gençler başvurabilecek....

'Gençlerden Ecdada Mektup' yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutmak amacıyla "Gençlerden Ecdada Mektup" isimli bir yarışma düzenliyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek yarışmaya, 11-29 yaş arasındaki gençler başvurabilecek. "Çanakkale ve Sarıkamış'ın 100. Yılında 100 Bin Mektup" sloganıyla hayata geçirilen yarışmaya katılmak isteyen gençler, mektuplarını 27 Mart 2015 tarihine kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın internet adresine ulaştırabilecek.

İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Sarıkamış Harekâtını ve Çanakkale Zaferi'ni konu alan yarışmanın müracaat formu ve gerekli bilgilere, "www.gsb.gov.tr/r/Genclerden Ecdada Mektup" internet sitesinden ulaşılabilecek. 11-14, 15-18 ve 19-29 yaş grubu olmak üzere üç kategoride düzenlenecek yarışma okuyan, düşünen ve yazan gençliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamayı, dilin doğru ve etkili kullanılmasını teşvik etmeyi, tarih şuurunu toplumda yerleştirmeyi amaçlıyor. Birinciye ultrabook ve bakanlık kitap seti, ikinciye dizüstü bilgisayar ve bakanlık kitap seti, üçüncüye akıllı telefon ve bakanlık kitap seti verilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x