GTSO BAŞKANIMIZ AKÇAY: ‘’ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK’’

12 Kasım 2020 Perşembe 13:47

Şehrimizdeki önemli istihdam kaynaklarından biri olan ve şehrimizde ki 300 hemşerimize istihdam sağlayan, Çağrı Merkezi'nin kapanmaması için her gün takipçisi olan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İsmail Akçay, yeni ünvanı Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş, olan firmanın şehrimizdeki faaliyetlerini devam ettireceğini ve kimsenin mağdur edilmeyeceği müjdesini verdi.

GTSO BAŞKANIMIZ AKÇAY: ‘'ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK''

Şehrimizdeki önemli istihdam kaynaklarından biri olan ve şehrimizde ki 300 hemşerimize istihdam sağlayan, Çağrı Merkezi’nin kapanmaması için her gün takipçisi  olan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İsmail Akçay, yeni ünvanı Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş, olan firmanın şehrimizdeki faaliyetlerini devam ettireceğini ve kimsenin mağdur edilmeyeceği müjdesini verdi.

Eski ünvanı Arvato Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş, yeni ünvanı  Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş, olarak şehrimizde hizmet evren Çağrı Merkezinin, Türk Telekom AssisTT şirketi ile faaliyetlerine devam edeceği müjdesini paylaşan GTSO Başkanımız İsmail Akçay, ” İlk olarak D Smart Firması olarak  2008 yılında hizmete  başlayan ve Arvato Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş,( Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş) olarak şehrimizdeki  faaliyetlerine devam eden ve Gümüşhane Çağrı Merkezimiz, en son olarak D Smart Firmasının sözleşmeyi tek taraflı olarak sonlandırması ve farklı şehirlerde hizmet veren Türk Telekom AssisTT şirketi ile yeni bir anlaşma yapması ile kapanma durumuna gelmişti.

”FİRMA HİÇBİR ÇALIŞAN MAĞDUR EDİLMEDEN FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEK”

Bizlerin ve Gümüşhane Millet Vekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Sayın Cihan Pektaş’ın da girişimleri ve vermiş oldukları destekler sayesinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlundan şehrimizdeki Çağrı merkezinin, hiçbir çalışanını çıkarmadan kaldığı yerden faaliyetlerine devam edeceği sözünü aldılar ve bu güzel haberi bizler ile paylaştılar.

Şuan şehrimizdeki Çağrı Merkezinde faaliyet gösteren Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş firması, yeni iş ortağı olan Türk Telekom AssisTT şirketi ile yeni bir sözleşme imzalayarak, 220 çalışan ile hizmet vermeye devam ediyor. 80 çalışanı ise isteğe bağlı olarak ücretsiz izin kullanıyor. Firma ayrıca hiçbir çalışanın mağdur edilmeyeceği bilgisini tarafımızla paylaştı.

”ŞEHRİMİZ İÇİN EN DOĞRU KARAR BUYDU”

 Gümüşhane iş alanları olarak çok fazla alternatifleri olan bir şehir olmadığını hepimiz yakinen biliyoruz. Birde şehrimizdeki en önemli istihdam kaynaklarından biri olan Gümüşhane Çağrı Merkezimizin kapanıyor ve 300 çalışanın işten çıkarılacağı söylemleri bizleri derinden üzmüştü. Ancak hiçbir zaman şehrimize yapılan bu haksızlığı kabul etmedik ve mücadelesini verdik. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğluna, Gümüşhane Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek’e, Gümüşhane Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Sayın Cihan Pektaş’a, Ak Parti İl Başkanı Celalettin Köse’ye, Çağrı merkezimizin kapanmaması için verdiği mücadele ve emekleri için bir kez daha şehrimiz adına teşekkür ediyor, Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş firmasına da başarılar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Kaynak: gumushanetso.org.tr

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x