GÜL'ÜN MEMLEKETİ AKP'YE MESAFELİ DAVRANDI

03 Nisan 2017 Pazartesi 18:58

AKP'nin Kayseri mitinginde meydan boş kaldı...

GÜL'ÜN MEMLEKETİ AKP'YE MESAFELİ DAVRANDI
 AKP'nin oy deposu olarak anılan Kayseri'de düzenlediği Evet mitinginde 2 ayrı kriz yaşandı. Birincisi günler öncesinden ilan edilen " Erdoğan Kayseri'ye geliyor" duyurusuna ve dev posterlerine rağmen Erdoğan'ın gelmemesi hayal kırıklığı yarattı. 

KAYSERİ AKP'YE KIRGIN MI?

AKP için 2. şok ise meydanın beklenenden çok az partili tarafından doldurulmasıydı. AKP'li Kayseri Belediyesinin günler öncesinden yaptığı hazırlıklara rağmen meydanın boş olması, Kayseri'nin AKP'ye gırgın olduğu şeklinde yorumlandı.

Kayseri'de AKP tarafından düzenlenen referandum mitingine günler öncesinden geleceği ilan edilmesine karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmadı, Başbakan Binali Yıldırım yalnız geldi. Ancak miting meydanı Erdoğan'ın dev afişleri ve pankartları ile donatıldı.

ERDOĞAN NEDEN İPTAL ETTİ  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda dün saat 16.30'da yapılacak referandum mitinginde konuşacağı günler öncesinden açıklanmış, hazırlıklar başlatılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan bu programa katılımı iptal edilirken, buna rağmen partiler alanı onun posterinin bulunduğu dev afiş ve pankartlarla donattı. Cadde ve sokaklara da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın afişleri asıldı.23-004.jpg

DEV POSTERLER ASILDI AMA

Kayseri'nin tarihi kalesine, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın dev posterleri ile AKP amblemi asıldı. Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşacağı miting öncesi alana gelen MHP'liler için 'Ülkücü kardeşlerimiz siz de aramıza hoş geldiniz' anonsu yapıldı. Alana gelen çocuklara, üzerinde 'Evet' yazılı balonlar dağıtıldı. 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Miting sırasında yerde alınan güvenlik önlemlerinin yanı sıra havada bir polis helikopteri sürekli denetim yaptı. Mitingin yapıldığı alanı çevreleyen yüksek binalarda ve Kayseri Kalesi'nin surlarında keskin nişancılar ve özel harekat mensupları dikkat çekti.

24-002.jpg

ABDULLAH GÜL DE YOK

Mitinge, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı.
Günlerdir katılıp katılmayacağı tartışılan Kayserili 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinge katılmadı.

Kaynak: HaberartıTürk)


Yorum Gönder

@name x