Gümrük kaçağı cinsel içerikli 20 bin madde ele geçirildi

27 Ocak 2013 Pazar 09:32

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından düzenlenen operasyonlarda cinsel gücü artırıcı etkisi olan 20 bin adet ilaç ve madde ele geçirildi. 6 işyeri sahibi hakkında yasal işlem yapıldı.    Bazı...

Gümrük kaçağı cinsel içerikli 20 bin madde ele geçirildi

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından düzenlenen operasyonlarda cinsel gücü artırıcı etkisi olan 20 bin adet ilaç ve madde ele geçirildi. 6 işyeri sahibi hakkında yasal işlem yapıldı.

    Bazı aktar ve bitkisel ürün satan işyerlerinde gümrük kaçağı cinsel gücü artırıcı ilaç ve madde satıldığı ihbarı üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti. Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçesinde altı ayrı işyerine düzenlenen baskınlarda 11 bin adet cinsel gücü artırıcı ilaç olmak üzere 20 bin adet malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler arasında mendil bulunması da dikkat çekti.

    Emniyet yetkilileri, ele geçirilen madde ve ilaçların Sağlık Bakanlığı ile Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onaylı olmadığını açıkladı. Gözaltına alınan 6 işyeri sahibi hakkında “5607 Sayılı Gümrük Kaçakçılığı Kanunu’na muhalefet” iddiasıyla işlem yapıldı. Zanlılar, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Yorum Gönder

@name x