GÜMÜŞHANE-GİRESUN İL SINIRI DEĞİŞECEK!

02 Mayıs 2019 Perşembe 10:37

KAZIKBELİ YAYLASI'NIN ARKA TARAFINDA KALAN 5 KÖY GİRESUN GÜCE'YE BAĞLANMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

GÜMÜŞHANE-GİRESUN İL SINIRI DEĞİŞECEK!

  Muhtarlar adına açıklama yapan Yukarıkaradere Köyü Muhtarı Şakir AFAT ve Sapmaz Köyü Muhtarı Mehmet Günay Ekizo 

"Gümüşhane ili Kürtün ilçesine bağlı Gelevera Deresi içersinde bulunan Yukarıkaradere, Sapmaz, Beytarlası, Tilkicek ve Aktaş köyleri Gümüşhane vilayetimizin ve yine Kürtün ilçemizin yetkili birimlerinden hak ettiğimiz hizmetlerimizi bugüne kadar defalarca birim amirlerimize taleplerimizi iletmemize rağmen tam olarak alamadık koylulerimiz ile yaylalarimizda bulunan eş dost ve komşularından sürekli eleştiriler almakayiz. Taleplerimizden bazilari Dere üzerine köprü yapilmasi, derenin ıslah çalışması yapılmadı. Köy grup yolunun silinmesi, yayla ve oba yollarının silinmesi ve buna benzer işlemlerimiz, koylerimizin ilçe merkezine uzak olmasından dolayı yapılamadığından ve daha iyi hizmet almamız bakımından yukarıda yazılı 5 köy muhtarları olarak köy ve Yayla sakinlerinden gelen talepler uyarınca Giresun ili Güce ilçesine bağlanmak için gerekli girişimlerde bulunacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kazıkbelili 9 ay önce yorumlandı

yazık 2 yıl tonlarca cimento beton döküldü kürtünün hangi köyünün yolu beton en fazla yatırımıda siz aldınız

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gümüşhaneli 9 ay önce yorumlandı

çok saygıdeğer gümüşhaneperver site sahipleri. sosyal medyadan aldığınız metni copy/paste yaparak harika işler çıkardığınızı sanıyosunuz. bu şehre uzaktan fitne tohumu atmayın bırakınnnnnnnn

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yusuf nuhoglu 9 ay önce yorumlandı

5 koy halkinin sevinecegini dusunuyorum Hizmet acisindan gumushane topraklarina sapa gelen koylerdi Giresun guce ilcesine baglanmasi Halk icin devlet dairelerinde islerinide yorulmadan yapilacagini Tahmin ediyorum Haydi kolay gelsin.

1 Kişi beğendi.