GÜMÜŞHANE KABAKÖY YAYLASI VE ORTAYA ÇIKAN ACI GERÇEKLER!

26 Ocak 2021 Salı 17:06

Kadastro çalışmalarında bilirkişi haksızlığına uğramamıza rağmen tarlaların yüzde 90’a yakını Kabaköy ve Arzular köyü sakinlerine aittir. Ali Cengiz oyunları ile asırlardır hayvan otlattığımız yaylamıza çökmek isteyen bir kaç hane Yetirmez köyü tüzel kişiliği karambolü ile T.C devletinin verdiği tapuyu yok kabul ederek yaylaya gelmeyin diye meydan okuyor.

GÜMÜŞHANE KABAKÖY YAYLASI VE ORTAYA ÇIKAN ACI GERÇEKLER!
Gümüşhane’nin kadim bir ilim kültür ve medeniyet köyü Kabaköy adı meşhur Ayasofya Cami ile anılan ünlü nadide bir köy. Şimdi Arzular Kabaköy beldesidir.

Köylüler yakın geçmişte yapılan idari haksızlık hukuksuzluk ve ihmalin kurbanı oldu.

Tabiri caizse göz göre göre aslanı kediye boğdurmak işte buna denir.

Sağduyulu aklı başında tarafsız adil vicdan sahibi bu toprakların inanç kültür ve adalet iklimini yaşayan her vicdan sahibi insan bu haksızlığa şapka çıkarır.

Gerçekten utanç verici bir tablo. Her şey ortada.

Aşağıda sizlerle paylaşacağım geçmişte Gümüşhane Valiliği’ne yapılan ve sonuç alınamayan sumen altı edilen başvuru evraklarını bugün okuyunca insana iç çektiriyor.

Bu ihmal ve göçün getirdiği gurbet zarureti meydanı boş bıraktı. İş aş için ülkeye ve Avrupa’ya gidişler yanlış hesap sahiplerine fırsat oldu.

Yaşanan sosyal sonuçlar orada o civarda yaşayan fırsatçılara gün doğurmuştur.

Yasaları arkadan dolanıp çevirdikleri film fırıldaklıklarla komşu akrabalar arasına fitne ekmeye devam ettiler.

80 yıldır kullanılan satın alınan tapulu yayla Kabaköy ve Sobran Yaylası diye tescillidir.

Askeri haritalara yansıyan yaylalar önce yanlış köy sınırı belirlenmesi ile ihtilaflı hale getirilip yaylaya çökme teşebbüsü iştahları kabartmıştır.

Köylüler hakkında en son kendi tapulu yerinde kaçak hayvan otlatma davası açılarak korkutma sindirmeye muhatap olmuştur.

Yani özetle; insanları tapulu yerinde kaçak hayvan otlatma iftirası Türk adaletinden dönmüştür daha da dönecektir.

Bir köy düşünün 3 Yemen, 1 Ermenilerin şehit ettiği, 9 İstiklal harbi gazisi, 3 Kıbrıs 1 Güneydoğu şehidi 3 Kore gazisi ama asırlık yaylası elinden alınıyor.

Mesela: Dedem Gazi Şükrü Şenel ölürken 1 metrekare tapulu yeri yoktu.

O vatan için şarapnelle yaralandı. Köyüne yerleşti aç kalmamak için yayla satın aldılar. Ona da çöktüler.

İşte bu haksızlık yaylamızda gözü olan yıllarca tapulu yerlerimizi kaçak otlatan kişiler bilirkişi olunca olanlar oldu.

İnsanların asırlarca kullandığı zilyet ettiği, dede yerleri vicdansızca ellerinden alındı. Bu komşuluk insanlık adamlık değildir.

Kadastro çalışmalarında bilirkişi haksızlığına uğramamıza rağmen tarlaların yüzde 90’a yakını Kabaköy ve Arzular köyü sakinlerine aittir.

Ali Cengiz oyunları ile asırlardır hayvan otlattığımız yaylamıza çökmek isteyen bir kaç hane Yetirmez köyü tüzel kişiliği karambolü ile T.C devletinin verdiği tapuyu yok kabul ederek yaylaya gelmeyin diye meydan okuyor.

Köyün mülayim geçimini hayvancılıktan sağlamak isteyenlere eza, cefa yapıyor. Hem de provokatörlük yapılıyor.

Yani özetle; tapulu yerimizde ve tumbunda üst bayırında hayvan otlatmak hem bölge hayvancılığı hem de ülke üretimine katkı demektir.

Huzur içinde mazimizi yaşayacağımız sıla diyarımızda umutlar inşallah yeniden yeşerecek.

Mikserler er geç kaybedecek.

Hak adalet komşuluk kazanacaktır.

Haklı davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.

Aşağıda kamuya yansıyan yazışmaları takdirlerinize arz ediyoruz. Çilekeş dede, ana ve ceddimizin torunları haklı mücadelelerini meşru demokratik her zeminde sürdürecek asla ve asla pes etmeyeceğiz.

Zira o dağlar insan ahlak erdem, adalet, hak, hukuk ve vicdan sahibi herkese yeter.

Kamuoyuna saygı ile arz ederiz.

Sabri ŞENEL / haberalp.com – 26.01.2021Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 38

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mevlüt Yakut 9 ay önce yorumlandı

Müjdat yegenim yorumunu okurken şu soruyu sorma ğereği duydum. (Leride yitirmezde bulunan insanlarda bizlerin akrabalarımız komşularımız senin yazdığın) Yahya bayır bizim babalarımıza hakaretler ederken almanyadan kredi cekip gelip buralarda başlayarak biz almancılarada hakaretlerine devam ederken iki kelime yazma cesareti gösteremeyenler şimdi sanki ortada bir yanlış varmış gibi davranamaz Bu sınırları atalarımız cizmiştir muhtar olmak ona haklarımıza çökme hakkı vermez ondan öncede lerinin muhtarları vardı Haklarımız Çöktürmeyiz uysalsak haklarımızdan vaz gececek kadarda uysal degiliz o kim oluyorki bana dölek deresinde piknik yaparsınız diyecek ben o yaylanın sahiplerindenim bunu böyle bilecek gecmiş te nasılsa o sınırlar öyle olacak bak o zaman birinin onunla bir problemi varmı Sabri Şenel yalnız degildir yazdıklarına harfiyen katılan yüzlerce kabaköylü var akraba olanda akrabalığın bilecek

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Müjdat yildiz 10 ay önce yorumlandı

Öncelikle herkese selamlar saygılar, Almanya Kabaköy derneği başkanımız gerekli açıklamayı yaptı bizlerde onunla aynı görüşteyiz. Dernekçilik ne kadarda parlak zamanlarını yitirsede bu gibi durumlarda daha önem arz ediyor. Köbaköyü temsil eden sivil toplum kuruluşlarımız bu konuda gerekli planları yapıp oluşumları oluşturması gerekiyor. Kişisel girişimler den çok toplu hareket mekanizmasının daha etkili olacağına inanıyorum. İstanbul derneğinin böyle bir girişimi olmuştu Yücel başkanın zamanında ama sonuçsuz kaldı. Böyle girişimlere ihtiyacımız var. Kanun hukuk çerçevesinde gerekli adımlar atılmalı. Leride yitirmezde bulunan insanlarda bizlerin akrabaları komşuları hep birlikte çıkar bir yol bulunmalı elbette onlarında her konuda açık ve hakkaniyetli bir şekilde davranmaları gerekmektedir. Bizde En büyük kabaköy topluluğu olarak bu haklı davanın takipcisi olacağız.

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sıtkı torlak 10 ay önce yorumlandı

????????????????????????????????????????????????

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mevlüt şenel 10 ay önce yorumlandı

Öncelikle tüm köylülerime sevgi ve sayğılarımı gönderiyorum mesele ğayet güzel birşekilde izah edilmiştir bizler almanya derneyi olarak Meseleyi dikkatli bir şekilde takip ediyoruz birliyimiz ve beraberliyimiz acısında önemli olduğunu düşünüyoruz bu öeseleyi gündeme getiren ağabeyimizde şunıu bilmesini isterim almanya derneyi olarak bizler maddi manevi olarak hertürlü desdeyimizi Vereceyimizi şimdiden belirtiyoruz sayğılarımla

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muammer yakut 10 ay önce yorumlandı

O vadi de bulunan her köyün yaylası olduğu gibi Kabaköyün de yaylası vardır. kimi yanlışlar, kadastro hataları vs arkasına saklanıp, yayla bütünlüğünü hisse oranları seviyesine indirmek uğraşı, tutum ve davranışı yanlıştır. bedeli karşılığı alınan tarla, çayır, otlak hissesi başka bir şeydir hissedarları ilgilendirir, köy yaylası ise başka bir şeydir ve tüm köy tüzel kişiliğini ve köylülerin tamamını ilgilendirir. Ne yani, o vadi de bulunan bütün köylerin yaylası varken Kabaköyün yaylası yok mu diyeceğiz? o vadinin en eski yerleşim birimini en büyük köylerinden birini yok mu farz edeceğiz?. bu kabul edilemez, yanlıştır ve düzeltilmelidir. arkadaşlar o yayla Kabaköy tüzel kişiliğin onlarca yıl zilliyet ettiği, yayla olarak kullandığı, yaylacılığın tüm uğraşlarını sergilediği zilliyet alanıdır ve bu hak gasp edilemez. eski laz çobanların tanıklığından başlayıp yine orada yıkılmış eski evlerin uydu görüntülerine kadar, o bölge köy muhtarları tanıklığından tutun resmî dairelerden alınacak kimi evraklara kadar ortaya bir çok delil yığılır. Leri köyü sağ duyulu, adil halkına sesleniyorum olaya müdahil olun, böylesi bir uğraş, emek, zaman kaybı gibi hukuki mücadelenin sonucu zarar, ziyan tazmin davaları açılır. yormayın bizi..

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa yıldız 10 ay önce yorumlandı

Köylülerim abilerm kardeşlerim hepiniz haklısınız güzel yazıyorsunuz ama bu işi buralara getirmek isteyenşer ne yapmak istiyolar bizim bildiyimiz bu yayla arazimiz 150 belkide daha fazla bizim köyümüzün zilliyetinde şimdi neden köyümüz bu kadar sahiosizmi kaldı buna siz büyüklerimiz başta devlet işlerini daha iyi bilen köylülerimiz bunun peşini Allah rızası için bırakmayın sobran gelip bizim yaylanın karşıaında yayla evleri yapıyolar bizde yaylamızı gezmeye başka ufak bir yönetimden izin almamız gerekiyomuş bu işle ilgilenlerden Allah razı olsu kolaylık versin inşAllah

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ertuğrul KADAKAL 10 ay önce yorumlandı

Arzular köyünün ve Kabaköy'ün ayrı tüzel kişilik olduğu tarihte dedelerimiz,babalarımız tarafından parayla alınan ve adımıza tapulu olan yaylalarımızın Yitirmez köyünün sınırlarının içinde olması buraların bize ait olduğu gerçeğini değiştirmez.Bugüne kadar mülkiyeti kabul edilen bu yerlerin anarşist ruhlu birinin mühürü almasıyla üzerine çökme gayreti manidardır.Aynı zihniyetin kaşımasıyla devletimiz tarafından onlarca kişiye yayladaki tapulu hisselerimizin orman vasfında olduğu gerekçesiyle Tapu iptal ve tescil davası açılmıştır.Dava halen devam etmektedir. Bu konu Başiskele'deki dernekte Belediye başkanımızla da müzakere edilmiştir.Sanıyorum belediyemiz bu konuya müdahil olmuştur.Yani oldu bittiye getirip yaylalarımıza çökmeyi düşünenler hüsrana uğrayacaktır. Abesle iştigal edenlere diyorum ki; Niye karışırsın etli,sütlüye, Sen kendi çapında,seviyende kal. Fikir beyan etmek icab ederse, Sakın ha konuşma,dinlemede kal.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ertuğrul KADAKAL 10 ay önce yorumlandı

Arzular köyünün ve Kabaköy'ün ayrı tüzel kişilik olduğu tarihte dedelerimiz,babalarımız tarafından parayla alınan ve adımıza tapulu olan yaylalarımızın Yitirmez köyünün sınırlarının içinde olması buraların bize ait olduğu gerçeğini değiştirmez.Bugüne kadar mülkiyeti kabul edilen bu yerlerin anarşist ruhlu birinin mühürü almasıyla üzerine çözülme gayreti manidardır.Aynı zihniyetin kaşımasıyla devletimiz tarafından onlarca kişiye yayladaki tapulu hisselerimizin orman vasfında olduğu gerekçesiyle Tapu iptal ve tescil davası açılmıştır.Dava halen devam etmektedir. Bu konu Başiskele'deki dernekte Belediye başkanımızla da müzakere edilmiştir.Sanıyorum belediyemiz bu konuya müdahil olmuştur.Yani oldu bittiyse getirip yaylalarımıza çekmeyi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nermin kural 10 ay önce yorumlandı

Bu konuda emeyi geçen herkese teşekür ediyorum hepinizden Allah razı olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şaban 10 ay önce yorumlandı

Akıl sağduyu mahşeri vicdanın yanan yüreğin feryadı adaletle serinleyecek gidenler kabirde kalanlar hayatta rahat edecek öyle posta koymayla mesafe alamayız kuru gürültüye pabuç bırakmayız öyle köy aşırmak yayla yürütmek boğazlara kılçık olur mideye bile Allah indirmez hak hukuk adalet ahlak komşuluk kazanmalı insanları daha fazla tahrik etmenin provake etmenin hiç kimseye faydası yok ikram edilen balda olsa tadı kaçar hiç kimsenin ağzının tadı bozulmasın başka köyün sınırında değil başka köyün vilayetlerin bile yaylası var saymaya gerek varmı? o yaylaya Erikli mahallesinin adını vererek hiç bir yere kaçıramazsınız. yalanın saltanatı olmaz evet yayla devletin millette devletin güvencesindedir ama hem tapusu hem zilyetliği ile yayla Kabaköy yaylasıdır. Genelkurmay’ın haritasını Kabaköylü çizmedi aldatan kandıran yalancının mumu yatsıya kadar yansada mutlaka sönecek

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Drosman 10 ay önce yorumlandı

Syn sabribey siz bu olayi kanunla halletersinz

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gökmen Şenel 10 ay önce yorumlandı

Aklı Salim her Kabaköy lü, Sobranlı, Leri Li, Dölek li bilir. Meşenin sırtları Karadağ ın eteklerinden Karagodilin topuklarına kadarki topraklar Kabaköy Yaylasını tanımlar. Leri de, Erikli de bu tanıma bu gün muhalif olanlar ; yıllar yılı Kabaköy lünün yaylaya büyük ve küçükbaş hayvanıyla çıkışını büyük bir saygıyla izlemişlerdir. Kabaköy lü kışlık odununu Kabaköy Yaylasından kesmiş eşekler sırtında katarlar halinde Lerinin içinden Kabaköy e ulaştırmıştır. Lerili hak sahibini biliyordu. Çıt yoktu. Zaman kendi ahenginde giderken. Nüfus çoğalmış, toprak köylüyü doyurmaz olmuş. Kabaköy lü umudunu Gurbette bağlamış. Nafakasını çıkardığı, Sevda türkülerini söylediği dağlarına veda etmiştir. Artık oralar hasret türkülerinin yakıldığı kiminin vuslata kiminin toprağa karıştığı yer olmuş. Bu sorun Osmanlı dan Cumhuriyet e geçişin , bir kısım kendini bilmez bürokrat ın işgüzarlığı. Ve bir avuç fırsat düşkününün sonucunu hesaplamadan kalkıştığı destursuz tutumu. Hüner odurki; küçük sorunlar büyümeden arkadaş akraba kırılmadan çözülerek bir sonuca bağlanmasıdır . Devlet harekete geçirilerek cumhurun figanını duyması sağlanmalı . Bu mesele farklı mezralara varmadan bu mesele çözülmeli. Yarım asrı aşkın yaşamışlığımla, derinlik; Bu topraklar Leri Li Yahya yada Salihe de Kabaköy lü Ahmede Mehmet’e de yeter. Kimse nadasa bırakılan toprakları sahipsiz sanıp heyecana kapılmasın. On hanelik bir köyün ikiyüz hanelik köyün hakkını gasp etmesini yürekli insanların kabullenmeyeceğini bilmenizi isterim. Bu meselenin çözümüne Leri li komşularımızın katkı sunmaları arzusuyla hepinizi selamlarım.,,.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hakan Kural 10 ay önce yorumlandı

Sabri Şenel abimize teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. Davamız da sonuna kadar destekliyorum. Üzerimize düşeni yapacağız inşaAllah. Cemal Yurt beye şunu belirtmek isterim ki, yitirmez köyün sınırlarını kim çizdiyse yanlış çizmiştir. 70 yıllık tapulu bir yer, rast gele bölünüp başka mahalleye ait olamaz. Gerekirse kadastro müdürlüğü hatasını kabul edip düzeltir. Saygılarımla

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

metin alkan 10 ay önce yorumlandı

gerçek çalışan hizmet eden çevresine faydalı bir gümüşhaneli olarak yıllarca konuşulacak

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Samet taşdelen 10 ay önce yorumlandı

Sabri abi diline kalemine yüreğine sağlık. Bazen toplumların basireti bağlanır haklı olmasına rağmen hakkını savunamaz. Sen basireti bağlanmış köyümüzün konuşan dili oldun üzerimizdeki ölü toprağını atmamızı sağladın. Hazırlanan dilekçede bence her şey açık net olarak izah edilmiştir. Aksini ispatlayacakları bir belge varsa ortaya koymalılar. O yayla insanların aç kalma pahasına, kefen parası ile alındı. Sınırların netleşmesi adına bir kabaköylü olarak üzerime ne düşerse ben hazırım. Selam ve saygılarımla

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hüseyin YAKUT 10 ay önce yorumlandı

Değerli yazılarınız ile kenetlenmemize öncü olduğunuz için öncelikle teşekkür ediyorum. Allah'ın izniyle adaleti tecelli ettireceğiz bu birlikteliğin sonucunda. 19 Mayıs itibariyle tapulu yerlerimize göç kervanımız ile varacağız ınşaAllah. Herkesi bu konuda hassas davranarak köyümüzün menfaatine hareket etmesini temenni ediyorum.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tahsin BÜLBÜL 10 ay önce yorumlandı

Onurlu dik duruşunuzun her daim destekçisiyim.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 10 ay önce yorumlandı

'Yumuşak başlı isem Kim dedi uysal koyunum. Kesilîr, lâkin Çekmeye gelmez boyunum" ... Nezâket ifâde eden tüm kelime ve cümlelerde, canhıraş bir feryat vardır. Gönül; fermânına bu feryâd ile teslimdir. İnsanda nezâket ve hoşgörü bırakmayanlar, o an geldiğinde özre sığınmasınlar. Sabırsızlıkla bekliyorum seni bilinen şahıs. Eğer o sarhoş olup atama sövdüğün anda seni bir yakalayabilirsem, seninle bir hasb-i hâl edeceğim. Haa bu arada; memurlar kânunu ve devletin görevlendirdiği mülk-î âmirlerin hangi hallerde mülk-î kimliklerini geçersiz olduğunu bir araştır. Cehâlet kabadayısı...

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

AKIN ŞENEL 10 ay önce yorumlandı

Birileri,Atamın,Dedemin,Rahmetli babamın dolandığı,çobanlık yaptığı bu yerler ,Kabaköylülerin değil diyormuş.Mülk sahibi Hz.Allah'tır ancak Adalette mülkün temelidir.Bu nasıl adalettir,Bu birileri ne zannediyor.Kabaköylü susacak,herşeye boyunmu eğecek.Haksızlık karşısında susan,dilsiz ŞEYTAN dır.Bu birileri bilsin Kabaköylü susmayacak,hakkını sonuna kadar arayacak.Sabri Bey gibi Köyünü toprağını seven insanların arkasında duracak. KULUN ADALETİ ŞAŞAR,ALLAH IN ADALETİ ŞAŞMAZ.Biz buna inanıyor hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı bildiriyoruz. KOCAELİ GÜMÜŞHANE KABAKÖYLÜLER DRN.BAŞKANI AKIN ŞENEL

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cemal yurt 10 ay önce yorumlandı

Sayın abilerim acizane iki kelam ben edeyim şimdiye kadar kimseye bir şey söylemedim ama bazi gerçekleri söylemiş tim detayına girmek istemiyorum kısaca bu olay lar bu şekilde çözülmez sabri abiye ben cozum yolu söyledik herkes sag duyulu ve gerçekleri söylemiyor ora ne kabakoy ün nede yitirmez köyünün orası orayı alan şahıs larin yani 125 kisi ye aittir hisse olacakta 183 hisseder bunu böyle bilmelidirler herkes ayrı telden çalmasın yalnız yitirmek köyü sınırları içinde olduğundan o koyun mülkü amirinin sorulur bu her kes ayrı bir şey söylüyor bu çözüm değil akli selim bir araya gelip çözüm bulunur yok lerini yok kabakoyun yok sofranın demeyle bir yere varılmaz burdan giden insanlar hep ağlayarak gitmistirler onun için ağlayanın mali gülene hayr etmez benim acizane fikrim komisyon kurulup enine boyuna bu is çözüm bulması lazım herkese saygılar sunarım

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şahin ezber 10 ay önce yorumlandı

Arkadaşlar abilerım babalarımızın atalarımızın bize mırası olan yaylamız kırmızı çizgımızdır asla vazgeçilemez kanunlar ölçüsunde haklı davamız için elimizden geleni yapmaya hazırız bu konuda önderliğiğle fıkırlerıyle başta Sabri Şenel Hasan Fehmi Ezber ve tüm arkadaşlara .teşekkur ederim ALLAH yar ve yardımcımız olsun

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nasuh yagiz 10 ay önce yorumlandı

Kaba köyü sakinlerinin yillardir yasadiginiz bir yayla veya arazinin yeniden sahibi aranmasi yanlis hukuksuzluktur aenkisa zamanda bu hatadan dönülmesi ve magdurdurumda birakilan köylü kardeslerimizin hakkini iade edilmesini takiple bekliyoruz saygilar selamlar

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 10 ay önce yorumlandı

Toprağın kokusu vardır. Haysiyet, şeref ve nâmus kokar. Ve toprak; öz be öz nâmustur. Kim ki nâmusa göz koyar. Nâmusa göz koyan serefsizdir. Başkasının; şeref, haysiyet ve nâmusuna saygısı olmayanın zâten nâmusu yoktur. Ve nâmussuzun haddini bildirmek vâciptir. Kânun bunu için vardır. Sâdece bir elif miktârı düşünen bilir "Hak" muhakkak zaferdir. Kim ki "Hak"ka haksızlık yapar ise o şirktedir. Yukarıda zikredilen genel anlatım ders mâhiyetinde zuhur etmelidir. Ancak; bazı insan müsveddeleri, boylarına ve kıçlarındaki pisliğe bakmaksızın ahkam keserler. Ama işte, bâzı hayvan müsveddeleri tuvâlet ihtiyaçlarını ağızlarıyla görecek kadar domuzlaşmışlardır. .. Köyden konuşuyordum. ... Şimdi de yaylaya çıkalım! Bakalım, edep dâiresine pislemiş haysiyetsizler kim. Kim oldukları, kahve köşelerinde kabadayılık yaptıkları anasonlu veya arpalı ağızlarından belli. De; "meydan boş olunca kör çakal kaplan kesilir" derler. Ehh Elbet o gün doğacak. Bakalım, yayla çakalı tavuk çalmaya devam ediyor mu..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa Duman 10 ay önce yorumlandı

Başkanım. Kalemine sağlık. Seninleyiz Her zaman üzerime düşen ne varsa. Hazırız

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gökhan ŞENEL 10 ay önce yorumlandı

Yaylamızın boş kalması bazı kişilerin iştahını kabartmıstır. Buna verilecek en güzel cevap hukuk yönünden bize ait olanları geri alarak. Oraya sahip çıkmak gerekir. Bununda en güzel yolu yeni kurulmuş olan Kooparatifimizde bulunan hayvanların yayladan istifa ettirilmesidir. Verilecek en güzel cevap bu olacaktır.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

SÜLEYMAN TAŞCİ 10 ay önce yorumlandı

BENİM ÇOCUKLUĞUM ORALARDA GEÇTİ ATA YURDUNU YURT ETMEK BİZİM ORALARI KORUMAK GÖREVİMİZDİR SABRİ ABİ BİZİ BİRLEŞTİRDİN BİZİ BİR YUMRUK ETTİN HER TÜRLÜ YANINDAYIM BİZEDE KABAKÖYLÜ OLMAK YAKIŞIR SELAMLAR

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erdoğan Paslı 10 ay önce yorumlandı

Bu haklı davamızda, Atalarımızın 70 yıl önce verdiği mücadeleyi bugün tekrar bizimde vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Saygılar

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cumhur Tasci 10 ay önce yorumlandı

Hukuk ve adalet çerçevesi içinde ne gerekiyorsa yapmaya hazırım,. ceddimizin mirasına sahip çıkmak şeref borcumuzdur. Almanya dan dünyanın merkezine, medeniyetler diyarına, vatanımıza selam olsun.

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fehmi Yakut 10 ay önce yorumlandı

Zaman birlik beraberlik zamanıdır ki o da var zaten. Oldu bittilere kaptırılacak yaylamız yok bizim.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

S Tascı 10 ay önce yorumlandı

60-70 yıldır kabaköy lü tarafından kullanılan o mera ve yaylanın bügün yanlışlıkla veya bizim gafletimiz yüzünden onların eline geçmesi oraları Leri lilere bırakacağımız anlamına gelmez. Hukuki bütün imkanları zorlayıp bu işi bitirmeliyiz. Hayırlı akşamlar diliyorum.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ertugrul Taşcı 10 ay önce yorumlandı

Bu konunun gündeme gelmesiyle oralarda neler döndüğünü çok daha iyi anladık. Benim anladığım başka bir şeyde bu adamların hak ve hukukun onlar için hiç bir şey ifade etmediğir. Onların anladığı dilden cevap verilmelidir. Yayala hukukunu çok iyi bilen avukatlar bulunup hakkımız olanı almamız lazım. Eğer bunu yapamazsak dedelerimiz yattıkları yerde bize haklarını helal etmezler. Çünkü hisse başı ödenen 500,-TL benim bildiğim kadar o zamanlar çok iyi paraydı. Bu paraları Kabaköylü nün nasıl bir araya getirdiğini tahmin edebiliyorum. O sıkıntılı dönemlerde. Herkese iyi akşamlar.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mevlüt Yakut 10 ay önce yorumlandı

Sonuna kadar katılıyorum abim Bizim olan bizimdir sadece biz ğurbeti mesken tutunca yerlerimiz cökmek isteyenlere yaylada( kelif) evlerimizi yaparak cevap verecez kimseyle kavğa etmenin peşinde değiliz lakin haklarımızı yedirecek kadarda uysal degiliz

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Arif bahri çelik 10 ay önce yorumlandı

EVET ABİM AZ BİLE SÖYLEDİN KEŞKE BUNLAR DAHA ÖNCEDEN DİLE GETİRİLSEYDİ BU ŞEKİL OLMAZDI NEYSE GEÇ KALMIŞ SAYILMAYIZ TOP YEKÜN ELELE VERİP TÜM BELDE HALKI OLARAK BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELEREK YAYLAMIZI GERİ ALACAZ İNŞALLAH. SAYGILAR ABİM

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Abdurrahman çelik 10 ay önce yorumlandı

Hasan Fehmi beyin dernek sitesindeki sesli mesajini dinledim ve sizin yayinladigininiz bu yaziyi okudum her ikinizde gercekleri ortaya koydunuz biz bize yeteriz yeterki bir olalaim haksizluga karsi duralim .. saygilar

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cevdet Erkan 10 ay önce yorumlandı

Sabri abi her türlü fedekarlığı için teşekkürler bu konuyu dert edilenlere ve uğraş veren herkese teşekkürler bu haklı davamızda abilerimizi destekliyor ve arkanızdayız .

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ilhan çelik 10 ay önce yorumlandı

Yayla zaten bizim yeterki köylümüz ayaklarının üstünde dursun üç beş çapulcunun konuşmasıyla bir yere gidileceğini sananlar sonunda hüsrana uğrarlar bu böyle biline

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İhakk 10 ay önce yorumlandı

Kardeşim. Husn' i lisanla herkesin kılcal damarlarına kadar. İşleyecek her cumlenizi içtenlikle okudum. Bir yurdun elde tutulması kalemledir. Kaleminizden bir belge niteliğinde naksedilen sözleri idrakten uzak hala fesbk ta işgalcilere desteklerini vurguluyan izan ve idrakten bihaber olanlar ,..varken. ord.prof Ferit kam'in sözü dilime geldi.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

H.Fehmi Ezber 10 ay önce yorumlandı

Zaten bizim olanı artık istemeye gerek yok.Artık bütün bu gerekçelerle bizimdir demeliyiz. Yayla ne zaman onlara tahsis edilmiş onu göstersin belgelesini ibraz etsin Sadece mülki hudut yetmez

2 Kişi beğendi.